Úvod > Aktuality > Sobota nabídne výstavu historických vozidel v areálu Podorlického skanzenu v Krňovicích

Sobota nabídne výstavu historických vozidel v areálu Podorlického skanzenu v Krňovicích

Vydáno 6. července 2018 Památky
V Podorlickém skanzenu u Třebechovic pod Orebem najdete jak stavby lidové architektury z původních lokalit Královéhradecka a podhůří Orlických hor, tak i obnovené nedochované stavby. Mimo to areál nabízí přes léto řadu zajímavých akcí. Jednou z nich je v sobotu 7. července Setkání s veterány. Kromě historických automobilů a motocyklů tu nebudou chybět ani traktory.
Setkání s veterányVýstava historických motocyklů, automobilů a dalších strojů bude přístupná pro každého mezi desátou a čtrnáctou hodinou. Uvidíte vozidla do roku výroby 1950.

Přijďte se tedy podívat na staré motocykly, automobily, traktory a další stroje, které dříve brázdili silnice. Pokud chcete vidět co nejvíce vozidel, doporučujeme přijít mezi 10. a 13. hodinou.

Kromě krásných historických vozidel budou mít zájemci možnost povídat si o začátcích automobilismu nebo srovnávat značky se stejně naladěnými nadšenci.
Podorlický skanzen Krňovice - ukázky dobových řemesel

Podorlický skanzen Krňovice - ukázky dobových řemesel

V areálu jsou umístěny jak stavby lidové architektury přenesené z původních lokalit Královéhradecka a podhůří Orlických hor, tak i obnovené nedochované stavby. Nechybějí ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu předešlých generací.

Další aktuality