Úvod > Aktuality > Zámek Slavkov otevírá své brány

Zámek Slavkov otevírá své brány

Vydáno 20. března 2019 Památky
Zámek Slavkov – Austerlitz otevře své brány 21. března 2019. Letošní sezóna bude ve znamení kulatého výročí císaře Napoleona, koncertů tuzemských i světových hvězd i tradičních akcí. Zámek opět nabídne návštěvníkům zážitky pro rodiny s dětmi, seniory i milovník historie. Sezóna odstartuje hravou výstavou Fenomén Merkur zaměřenou nejen na technicky zvídavé děti. Prohlídkovou trasu pak ozdobí empírové šaty z dílny Anne Marie Kubišové. Připomenou tak dobu, kdy se před 250 lety narodil Napoleon Bonaparte. Návštěvníci se můžou těšit také na znovuotevření expozice Právo útrpné v zámeckém podzemí.
Zámek SlavkovSlavnostní otevření sezóny 2019 se na zámku Slavkov – Austerlitz uskuteční ve čtvrtek 21. března od 16:00 v Historickém sále. Žáci Základní umělecké školy F. France svým hudebním doprovodem připomenou tvorbu šestnáctinásobného nositele cen Grammy Stinga, který 12. července vystoupí v zámeckém parku.

Návštěvníci pak budou pozváni do prohlídkových tras zámku. Sály a komnaty ožijí příběhy šlechticů a měšťanů – resp. herců z historického divadla Exulis. Atraktivními scénkami se příchozí přenesou do doby, kdy se v korsickém Ajacciu narodil Napoleon Bonaparte.
 

Výstava Fenomén Merkur a expozice Právo útrpné

Fenomén MerkurPrvní den sezóny však nebude pouze o vzpomínání na historii. Ve vstupní hale zámku se díky Martinovi Stupňákovi bude možné podívat do světa techniky. Součástí vernisáže Fenomén Merkur bude i vystoupení robotických modelů sestavených z této stavebnice. Slavnostní otevření zámku bude také příležitostí pro vyhlášení třetího ročníku literární soutěže pro děti základních škol. Program slavnostního otevření zámku bude přístupný zdarma.

Unikátní prostory ze čtrnáctého století dají kulisy jedné z neatraktivnějších expozic - Právo útrpné na Slavkovsku. Historici zámku sesbírali příběhy trestaných, vyslýchaných a odsouzených obyvatel Slavkovska a zasadí je do prostředí, které evokuje drsnou dobu minulých staletí. V kombinaci s 3D technologiemi a speciálními efekty tak vznikne stálá expozice, která přiblíží hrůzu soudnictví z období mezi 13. až 18. stoletím, kterou návštěvníci pocítí doslova na vlastní kůži. Expozice Právo útrpné bude otevřená v roce 2019 od 1. května do 3. listopadu.
 

Nenechte si ujít nejzajímavější akce letošní sezóny

Veteranfest SlavkovSlavkovský zámecký park bude letos svědkem hned několika hudebních festivalů. Rok plný prvoligové muziky ve Slavkově odstartuje 11. května festival Open Air Slavkov. Divadelní představení, koncerty známých i regionálních hudebníků a kostýmované prohlídky zámku nabídnou od 31. května do 2. června Dny Slavkova.

Atmosféru první republiky připomene 29. června Veteranfest, jehož ozdobou budou vozy pamatující tuto dobu. Návštěvníci pak v doprovodném programu zažijí stylovou tančírnu, přehlídku dobové módy či tematický fotokoutek.

Koncert zpěváka Stinga je naplánován na 12. července, kdy vystoupí v rámci Slavkov Open 2019 s programem "My Songs". Chybět nebudou ani tradiční akce jako jsou například Napoleonské hry, oblíbené jarmarky, jízda svatého Huberta a program vzpomínkových akcí na bitvu u Slavkova. Zámek bude otevřen příchozín až do 19. prosince 2019.
Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2019 - bitva pod Santonem

Výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2019 - bitva pod Santonem

Hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne ve Slavkově a na slavkovském bojišti. Hlavními body programu budou sobotní bitevní ukázka pod kopcem Santon a nedělní pietní akt na Mohyle míru, místě nejtěžších bojů bitvy tří císařů.

Dny Slavkova 2019

Dny Slavkova 2019

Již tradiční akce, která má za cíl prezentovat významné historické milníky města a zároveň dát prostor pro prezentaci místních spolků, sdružení, škol i řemeslníků. Součástí kulturního programu jsou divadelní představení, koncerty známých i regionálních hudebníků.

Napoleonské hry ve Slavkově

Napoleonské hry ve Slavkově

Napoleonské hry 2019 propuknou znovu ve Slavkově u Brna! Můžete se těšit na ležení francouzských vojáků v zámeckém parku, uniformy spojeneckých armád, výcvik jezdectva a celá přehlídka zakončená bitevní ukázkou.

Slavkov Open 2019: Sting - My Songs

Slavkov Open 2019: Sting - My Songs

Nenechte si ujít příležitost poslechnout si a vidět legendárního zpěváka Stinga ve Slavkově u Brna. V rámci Slavkov Open 2019 vystoupí s programem "My Songs".

Zámecká jízda sv. Huberta ve Slavkově u Brna

Zámecká jízda sv. Huberta ve Slavkově u Brna

Zakončení jezdecké sezóny, již tradičně na zámku ve Slavkově. Vedle slibu jezdců a skokové soutěže Mini-Maxi je možné vidět také požehnání koňům a jezdcům. Svátek koní a elegance.

Fenomén Merkur ve Slavkově u Brna

Fenomén Merkur ve Slavkově u Brna

Nestárnoucí stavebnici Merkur, oblíbenou hračku mnohých kluků i děvčat, si je možné prohlédnout na zámku Slavkov - Austerlitz. Výstava trvá od 22. března do 30. června 2019.

Veteranfest Slavkov

Veteranfest Slavkov

Jak zní zvuk tisícovky historických klaksonů, když se rozezní všechny naráz? Nejen takový zážitek mohou zažít návštěvníci a vystavovatelé největšího srazu auto – moto veteránů ve střední Evropě Veteranfest Slavkov.