Úvod > Aktuality > Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Vydáno 2. března 2018 Gurmánská turistika
Vůně masa z udírny, zabíjačkových specialit z kotlíků a masopustních sladkostí zaplní ve dnech 3. a 4. března 2018 hrad Veveří. Na Slavnostech moravského uzeného svoje výrobky předvede několik vybraných uzenářů z celé Moravy. Kromě klasického uzeného masa to budou klobásy, šunky i zabíjačkové speciality. Vše podle tradičních rodinných receptur bez užití chemie. Návštěvníci budou moci sami rozhodnout, kdo měl nejlepší uzené.
Uzené masoTi nejlepší a nejvyhlášenější uzenáři v celé Moravy se sjedou na hrad Veveří, aby tu během Slavností moravského uzeného mohli všem návštěvníkům připomenout, jak má správně chutnat tato moravská specialita.

Na návštěvníky bohatý program - v rámci řeznické školy se dozvědí třeba jak správně porcovat maso a jak zpracovat celého čuníka. Kuchařská show restaurací zase představí lahodné recepty z tradiční, moderní i evropské kuchyně. Kuchařská show vždy končí veřejnou degustací připravovaných pokrmů. Jak na paštiky poradí firma Paštika Boženka a vyjímání teplého z udírny s veřejnou ochutnávkou se uskuteční v 15:00 hodin. Chybět samozřejmě nebudou stánky se svařákem, punčem, grogem a dalšími nápoji pro zahřátí. Pro děti bude v části hradu za mostem připraven Dětský ráj, kde se budou moci zabavit divadlem, soutěžemi a hrami.

Atmosféru bude dokreslovat cimbálka, která bude od jedenácti hodin do dvou odpoledne zpestřovat degustaci moravských specialit. O kávu se postará pojízdná kavárna Kofi Kofi. Na řemeslném jarmarku se představí 30 výrobců.


Speciální "foodies" neděle

A protože se festival uzeného koná po oba dny, na neděli je připraven speciální program pro "foodies", milovníky jídla a vaření. Na pódiu uvaří celebrity, ochutnat budete moci super výrobky, společně se sommeliérem poválíte na patře moravská vína ....

Vstupné ve výši 130 Kč pro dospělé a 100 korun pro seniory a děti zahrnuje vstup do hradu a na hradby, soutěžní ochutnávku uzeného od osmi uzenářů, čerstvou ovarovou polévku, ochutnávku teplého uzeného z udírny, minikuchařku, účast na řeznickém workshopu, zábavný program, slevové karty, možnost výher v anketě, použití zábavného fotokoutku, ochutnávky degustačních porcí od našich předních šéfkuchařů.
Státní hrad Veveří na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou

Státní hrad Veveří na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou

Jeden z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů posazený na ostrohu nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky vznikl zřejmě již na přelomu 12. a 13. století jako lovecký hrad moravských markrabat.

Další aktuality

6.12.
2018
Na Špilberku na vás čekají loutky

Na Špilberku na vás čekají loutky

Jižní Morava | Gurmánská turistika
19.11.
2018
Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Jižní Morava | Gurmánská turistika
20.11.
2018
Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!

Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!

Jižní Morava | Gurmánská turistika