Úvod > Aktuality > Slavnosti dřeva proběhnou již tuto sobotu u Stezky korunami stromů

Slavnosti dřeva proběhnou již tuto sobotu u Stezky korunami stromů

Vydáno 12. června 2018 Zážitky
Již tuto sobotu 16. června proběhnou na vrcholu lipenského Kramolína Slavnosti dřeva. U Stezky korunami stromů se již podruhé sejdou sochaři, kteří budou celý den tesat svá díla do připravených dřevěných kmenů.

Dřevorubecká soutěžJiž v sobotu 16. 6. 2018 se uskuteční již tradiční dovednostní soutěže v ručním řezání dřeva, dřevosochání, koncerty a program pro celou rodinu. Celodenní rodinná akce, při které vás opojí vůně lesa, dřeva i krásných výhledů ze Stezky korunami stromů Lipno. Čekají na vás dřevosochaři, pohádky, koncerty a spousta zábavy pro malé i velké návštěvníky. Chybět nebude ani oblíbený maskot a komik lišák Fox.

Letos se koná již čtvrtý ročník Slavností dřeva, které probíhají u Stezky korunami stromů. Předpověď počasí hlásí teplý polojasný víkend a na Lipně je vše již přichystané. Čekají na vás dřevosochaři, řemeslné tržiště, koncerty, kejklíři, výtvarný ateliér Dřevotvor a dřevařská olympiáda - soutěže v dovednostech pro tatínky, maminky i jejich ratolesti

Stezka korunami stromůKromě návštěvy Stezky korunami stromů a absolvování všech didaktických stanic či adrenalinových zastávek cestou na vrchol vyhlídkové věže, budou mít děti a dospělí o zábavu postaráno. Celým dnem je samozřejmě provede oblíbený lišák Fox a nebudou chybět ani Kejklíř Půpa a kouzelník Martin Čejka. ŠouflŠou, to jsou zase čtyři jinoši hrající svérázný dixieland. Tuba práská, trumpeta kvílí, kytara hladí, banjo pohlavkuje. Dekádami ověřená muzika společně s bezbřehou poetikou textů a neotřelým konferováním jsou příslibem pro nevídanou podívanou.
 

Jak se dostat nejsnáze ke Stezce korunami stromů?

Zaparkovat lze zdarma na centrálním parkovišti Active parku Lipno u dolní stanice lanové dráhy. Odtud se ke Stezce korunami stromů můžete nechat vyvézt sedačkovou lanovkou nebo autobusem. Hezká je i cesta pro pěší po vyznačené trase. Při dostatku času stojí za návštěvu i přístav Marina Lipno, kde jsou k zapůjčení elektročluny.

Active Park Lipno - to musíte zažít

Active Park Lipno - to musíte zažít

Plánujete aktivní rodinnou dovolenou? Jste rodina, která ráda vyzkouší něco nového a chce si užít společné chvíle? Máte rádi dny nabité novými zážitky a poznáním? Pak je tu pro vás Active Park Lipno, který nabízí aktivity pro celou rodinu.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.