Úvod > Aktuality > Slavnosti bratrství Čechů a Slováků proběhnou na vrcholu Bílých Karpat

Slavnosti bratrství Čechů a Slováků proběhnou na vrcholu Bílých Karpat

Vydáno 28. července 2018 Příroda
V neděli 29. července se uskuteční na Velké Javořině u Strání na Uherskohradišťsku už XXVI. slavnosti bratrství Čechů a Slováků. Dominanta a nejvyšší vrchol Bílých Karpat – Velká Javořina (970 m.n.m.) se opět stane místem konání oblíbených slavností. Už po desetiletí se místní řídí heslem: "Tu bratia vždy sa stretať budú..." V přírodním amfiteátru je připraven bohatý folkloní program a na malém pódiu vás potěší veselá lidová hudba či country. Začátek je v 9:00 hodin.
Majestátní vrch Bílých KarpatVelká Javořina (Javorina) nabízí pro turisty i neturisty skvělou procházkupřekrásný výhled do českého i slovenského příhraničního území.

Poslední červencovou neděli se počet návštěvníků na Javořině vždy znásobí. Každoročně se tu v tomto termínu v příjemném prostředí a sousedské atmosféře konají Slavnosti bratrství Čechů a Slováků. Letos je termín slavností naplánovaný na neděli 29. července 2018.
 
Setkání každoročně připomínají společnou minulost dvou stále propojených národů. Připomíná to i Památník česko-moravsko-slovenské vzájemnosti, který symbolizuje, že i navzdory současným i budoucím přeměnám Evropy si lidé (nejen) na moravsko-slovenském pomezí zůstanou stejně blízcí. Program slavností začíná o 9. hodině, kdy k památníku hosté a organizátoři položí kytice.
Javořinská naučná stezka – cesta pralesem za úžasnými výhledy

Javořinská naučná stezka – cesta pralesem za úžasnými výhledy

Vydejte se na nejvyšší vrcholy Bílých Karpat a pokořte Velkou Javořinu! Stezka vás provede Horňáckem, regionem s nenarušenou přírodou a bohatou kulturou. Nejzajímavější je zde NPR Javořina se zachovalým bukovým pralesem.

Velká Javořina - nejvyšší vrchol Bílých Karpat

Velká Javořina - nejvyšší vrchol Bílých Karpat

Velká Javořina leží v Bílých Karpatech na moravsko-slovenském pomezí nedaleko obce Strání. Se svými 970 m n. m. je zároveň nejvyšší horou tohoto pohoří. Vrcholem hory prochází hranice České republiky se Slovenskem.