Úvod > Aktuality > Sklářské sympozium v Novém Boru uvítalo desítky výtvarníků

Sklářské sympozium v Novém Boru uvítalo desítky výtvarníků

Kultura
Mezinárodní sklářské sympozium IGS 2012 se koná až do neděle v Novém Boru. Letos má rekordní účast. Do města se sjelo na 70 výtvarníků a designérů z 20 zemí světa. Sympozium je největší akcí svého druhu na světě.
Tradici sklářských sympozií v Novém Boru založil Crystalex v roce 1982, kdy pozval poprvé do svých sklářských provozů výtvarníky a designéry, aby s pomocí zdejších sklářů ztvárnili své návrhy a nápady.

V tříletých intervalech se v průběhu 27 let vystřídalo v Novém Boru přes 500 umělců. Motto letošního, jedenáctého ročníku, je České sklo žije.
 
Sklářská díla budou letos v Novém Boru čeští výtvarníci: Bořek Šípek, René Roubíček či Jiří Šuhájek a teaké hosté ze zahraničí, jako bratři Einar a Jamex de la Torres z Mexika, německý experimentátor Steffen Orlowski nebo skupina japonských výtvarníků.
 
Novoborská radnice chce část vzniklých skleněných objektů vystavit i venku v rámci projektu Skleněná zahrada v areálu bývalého letního kina.

Relaxace spojená s poznáváním sklářského řemesla v Novém Boru

Relaxace spojená s poznáváním sklářského řemesla v Novém Boru

Parkhotel v Novém Boru poskytuje zázemí pro váš odpočinek, ale zároveň vám zajistí bohatý program, návštěvou sklárny počínaje a zábavnými aktivitami po teambuilding konče.

Ajeto Art Glass Museum v Novém Boru

Ajeto Art Glass Museum v Novém Boru

Sklářský komplex v Novém Boru. Unikátní prostor navržený architektem Bořkem Šípkem je plný děl od světoznámých výtvarníků. Zároveň zde můžete ochutnat kulinářské speciality a zhlédnout sklářskou výrobu v přímém přenosu, součástí muzea je totiž Sklářská restaurace a huť.

Sklářské muzeum v Novém Boru

Sklářské muzeum v Novém Boru

V muzeu lze zakoupit kopie historického skla, tradiční skleněnou bižuterii a odbornou sklářskou literaturu. Ve výstavních prostorách se nachází sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost.