Úvod > Aktuality > Sklářské muzeum v Novém Boru muzejní nocí oslaví narozeniny Karla IV.

Sklářské muzeum v Novém Boru muzejní nocí oslaví narozeniny Karla IV.

Vydáno 22. května 2016 Kultura
Letošní již 8. muzejní noc ve sklářském muzeu v Novém Boru se ponese ve středověkém duchu. Při příležitosti letošního sedmistého výročí narození Karla IV., se v sobotu 28. 5. vydáte po stopách skřítka Archibalda na dvůr českého krále a římského císaře. Ve výstavních prostorách muzea naleznete sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost.
Sklářské muzeum Nový BorSpolu se skřítkem Archibaldem si během muzejní noci zatančíte na oslavě narozenin samotného Karla IV.  Středověkým dvorem vás doprovodí hudba gotické Evropy v podání skupiny Řemdih. Na děti s rodiči čeká spousta zajímavých tvůrčích dílniček a podívají se do kouzelného hrnce pohádek „Jaké bylo divadlo ve středověku“. Krátce po setmění navštíví muzejní noc i pán ohně a představí ohňovou show – Lord of Fire. Cesta středověkým dvorem začíná odpoledne 28. 5. už v 16 hodin.

Stálá expozice Sklářského muzea v Novém Boru představuje množství unikátních exponátů a mezi sbírkovými předměty se kromě historických kousků nachází i automaticky vyráběné nápojové a užitkové sklo běžně používané v českých domácnostech.

Expozice muzea je dále rozdělena na jednotlivé zušlechťovací techniky doplněné ukázkami technologických postupů. Prezentuje nejen sklo do 60. let 20. století ale také stylový vývoj českého skla až do současnosti. Součástí muzea je i expozice ateliérového skla českých výtvarníků v pískovcových sklepních prostorech.
Sklářské muzeum v Novém Boru

Sklářské muzeum v Novém Boru

V muzeu lze zakoupit kopie historického skla, tradiční skleněnou bižuterii a odbornou sklářskou literaturu. Ve výstavních prostorách se nachází sklo v časovém rozmezí od období baroka až po současnost.