Úvod > Aktuality > Skiareál Klínovec se letos propojí se sousedním Neklidem

Skiareál Klínovec se letos propojí se sousedním Neklidem

Vydáno 31. října 2018 Zimní sporty
Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, které tradičně nabízí po celou zimní sezónu výtečné sněhové podmínky. Revoluční novinkou pro tento rok je propojení Klínovce se sousedícím skiareálem na Neklidu a přímé lyžařské propojení s Božím Darem. Skiareál Klínovec se tak rozšíří z původních 18 na 31,5 km, z toho bude 21,2 km zasněžováno technickým sněhem. Celková plocha tratí se letos zvětší z 417 000 m² na 737 000m².

Klínovec skiSkiareál Klínovec prochází již několik let velkou proměnou. Byly prodlouženy a rozšířeny sjezdovky s technickým zasněžováním a technicky a kapacitně nedostačují lyžařské vleky byly nahrazeny moderními čtyřsedačkovými lanovými dráhami. V nové části areálu na jížní straně Klínovce byla vloni zbudována nová sjezdovka o délce 3 km, šířce 100 m a s převýšením 500 m.

S největším vylepšením však skiareál přichází tuto sezónu. Právě letos totiž dojde k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem. Mimo to došlo k rozšíření sjezdovek Dámská a Pařezovka, modrá sjezdová trať Dámská je rozšířena o 100%, na dvojnásobek své šířky a červená Pařezovka byla rozšířena o 20%. Modernizace se také dočkal Cool Fun park, kde byly přidány zábavné prvky a chill zóna. Legendární snowpark Neklid letos nabízí široké vyžití v podobě skoků a překážek.
 

Unikátní propojení lyžařské oblasti Klínovec – Neklid – Boží Dar

LyžařiOd sezóny 2018/19 je propojen Skiareál Klínovec se sousedícím skiareálem na Neklidu a celý areál nabízí také přímé lyžařské propojení s Božím Darem. Skiareál Klínovec se tak rozšířil z původních 18 km na 31,5 km, z toho je 21,2 km zasněžováno technickým sněhem.

Celý lyžařský komplex Skiareál Klínovec obsluhuje 5 lanových drah, z toho jsou 2 s oranžovou krycí bublinou. Unikátní v rámci ČR je také propojení celé oblasti lyžařsky – žádné přesuny skibusy, ale pohodlně po propojovacích sjezdovkách. Z vrcholu Klínovce povede propojovací sjezdovka ke spodní stanici lanové dráhy na Neklidu a z Neklidu ke spodní stanici lanové dráhy Prima Express. Celkem je v nabídce více než 30 km sjezdových tratí a to na jeden skipas.
 

InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec

InterSkiregion Fichtelberg – KlínovecJiž několik let pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce v rámci mezinárodního česko-německého regionu. Tento InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec nabízí 47 km sjezdových tratí všech obtížností a to již v ceně od jeden a půl denních permanentek. Přes hranice do Oberwiesenthalu jezdí zcela bezplatně skibus, který dopraví pohodlně lyžaře na druhou stranu hor za pouhých 10 minut.

Cena jednodenního skipasu za dospělou osobu je pro českou část 750 korun (pouze Klínovec), za jízdenku v InterSkiregionu lyžaři zaplatí 1 300 korun, tento skipas však platí dva dny.

Hora Klínovec s rozhlednou

Hora Klínovec s rozhlednou

Na nejvyšší hoře Krušných hor Klínovci (1244 m n.m.) leží 80 m vysoká dominanta radiotelekomunikační věže a rozhledna. Rozhledna zde stála už v 19. století, od 80let však byla ve velmi špatném stavu. Rozhledně hrozil dokonce zánik, ale od roku 2013 je znovu nádherná kamenná stavba přístupná.

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Na vrchol nejvyšší hory Krušných hor vede sedačková lanová dráha a to z Jáchymova přímo na vrchol Klínovce (1244 m. n. m.). Dolní stanice lanovky je vzdálena cca 3 km od středu města Jáchymova, horní pak cca 3 km od nejvýše položeného města v České republice - Božího Daru.

Krušné hory - tajemné Rudohoří

Krušné hory - tajemné Rudohoří

Krušné hory nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Vznikly kadomským vrásněním koncem starohor a počátkem prvohor. Pohoří se táhne v délce 130 km od Plesné až k Tisé na Děčínsku, nejvyšší horou je Klínovec (1244 m n. m).

Boží Dar - středisko zimních sportů

Boží Dar - středisko zimních sportů

Tím správným místem pro sport, rekreaci a odpočinek v panenské přírodě centrální části Krušnohoří je Boží Dar. Tři km od tohoto nejvýše položeného města v České republice (1 028 m) se nachází nejvyšší hora Krušných hor Klínovec (1 244 m) s horským hotelem, rozhlednou a lyžařským sjezdovým areálem.

Skiareál Neklid na Božím Daru

Skiareál Neklid na Božím Daru

Lyžařské středisko Neklid s nadmořskou výškou 850 - 1135 m se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar, 3 km od známého německého střediska Oberwiesenthal.

Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Další aktuality

4.12.
2018
Klínovcem cloumá Neklid - v sobotu bude zahájen denní provoz!

Klínovcem cloumá Neklid - v sobotu bude zahájen denní provoz!

Severozápadní Čechy | Zimní sporty
30.11.
2018
Oprašte lyže a prkna - na Klínovci startuje zimní sezóna!

Oprašte lyže a prkna - na Klínovci startuje zimní sezóna!

Severozápadní Čechy | Zimní sporty
19.11.
2016
Ve Skiareálu Klíny dostanete ke skipasu pojištění zdarma

Ve Skiareálu Klíny dostanete ke skipasu pojištění zdarma

Severozápadní Čechy | Zimní sporty