Úvod > Aktuality > Rožnov láká o víkendu na Josefský jarmark

Rožnov láká o víkendu na Josefský jarmark

Vydáno 13. března 2018 Životní styl
Velmi zajímavé a oblíbené programy nabídne s přicházejícím jarem Rožnov pod Radhoštěm návštěvníkům i místním obyvatelům. Tradiční Josefský jarmark můžete navštívit v pátek 16. 3. a v sobotu 17. 3. na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm.
JarmarkJosefský jarmark bude ve znamení spousty zábavy pro malé i velké. Jeho návštěvníci se mohou těšit nejen na tradiční jarmareční zboží, jako třeba kytice, keramiku, svíčky, domácí sýry nebo třeba masné výrobky, ale také na programy a aktivity pro děti. Chybět samozřejmě nebude bohatý doprovodný kulturní program.

Po pátečním dopoledním slavnostním zahájení vystoupí v Rožnově na náměstí například děti z rožnovské základní školy Záhumení, ostravská cimbálová muzika Iršava, hudební skupina Šajtar nebo rocková skupina Koridor, která zároveň na jarmarku slavnostně pokřtí své nové CD.

Jarmark RožnovV sobotu pak vystoupí cimbálová muzika folklorního souboru Troják z Valašské Bystřice a dechová hudba Bystřičanka. Po oba dny více než stovka prodejců nabídne tradiční jarmareční zboží jako kytice, květinové vazby, keramiku, svíčky, sýry, perníčky, masné výrobny, množství občerstvení a mnoho dalšího zboží, které neodmyslitelně k městskému jarmarku patří.

Pro děti bude připraven stánek s tvůrčí dílničkou, která jim umožní si zdarma vyzkoušet některou rukodělnou tvořivou techniku a odnést si vlastní výrobek z jarmarku na památku.    
 
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Další aktuality

30.10.
2018
Wellness Horal nabízí v sobotu noční saunování

Wellness Horal nabízí v sobotu noční saunování

Východní Morava | Životní styl
25.6.
2018
Sečení lúk na Soláni doprovodí soutěž sekáčů

Sečení lúk na Soláni doprovodí soutěž sekáčů

Východní Morava | Životní styl