Úvod > Aktuality > Řemeslnická sobota bude v Letohradě ve znamení první republiky

Řemeslnická sobota bude v Letohradě ve znamení první republiky

Vydáno 5. července 2018 Kultura
Oblíbená akce živých řemesel v podhůří Orlických hor s ukázkami větších mechanizmů v pohybu se uskuteční v sobotu od 10 do 18 hodin. Uvidíte jak se vyrábí šindele, kartáče či jak se pletou koše. Připraven je bohatý doprovodný program nejen pro děti.
řemeslnická sobotaŘemeslnická sobota - velká tradiční akce pro děti i dospělé proběhne v areálu Muzea řemesel v Novém dvoře v Letohradě od 10:00 do 18:00 hodin. Letos bude v rámci 100. výročí prvorepublikově laděná.

Při akci jsou volně přístupné i mechanické dílny, vozovna a expozice zemědělských strojů. Návštěvníci uvidí v provozu hned několik velkých parních strojů jako parní válec, lokomobilu, parní náklaďák a dvě parní stříkačky, zajímavé budou i zmenšené funkční skleněné modely parních strojů.

Více než 60 řemeslníků předvede mlácení obilí na historické mlátičce poháněnou stabilním motorem, řezání na unikátní cylindrické pile, soustružení, kovotlačitelství (kování koně zručným kovářem), řezání klády na velikém katru a další řemeslné dovednosti.

LetohradHlavním bodem programu bude příjezd kyšpereckého hraběte Bredy s kostýmovaným doprovodem a jeho setkání se současným starostou města. V dalším kulturním programu dále vystoupí Michal Tučný revival, Láďa Hruška, kostýmová divadelní společnost, módní přehlídka, ukázka a výuka dobových tanců, šermíři rytíři, jezdci na koních a další. Pro děti budou k dispozici dílničky, nejmenší návštěvníci si pohladí zdejší zvířata a potěší je i loutkové divadlo a zábavná školní třída.

Akce se koná za každého počasí, a to pouze v sobotu 7. července 2018 od 10 do 18 hodin. Vstupné je 150 korun nad 15 let věku, děti od 6 do 15 let 70 Kč.
Za historií řemesel do muzea v Letohradě

Za historií řemesel do muzea v Letohradě

Zavzpomínejte si na doby dávno minulé a zašlé staré časy. Příležitost k tomu vám nabízí největší muzeum řemesel v ČR, které je umístěno v areálu Nového dvora z roku 1750 v Letohradě. Zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností převážně z období let 1840-1930.