Úvod > Aktuality > Na první parní víkend v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka se vypravte o tomto víkendu

Na první parní víkend v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka se vypravte o tomto víkendu

Vydáno 2. května 2018 Kultura
Už tuto sobotu a neděli 5. a 6. května vypraví České dráhy parní vlak z pražského Masarykova nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude probíhat akce „První parní víkend“. Neopakovatelnou atmosférou historie na kolejích můžete zažít již cestou tam v parním vlaku s lokomotivou “Papoušek”.

Lužná u RakovníkaPrvní květnový víkend se v železničním muzeu ČD v Lužné u Rakovníka koná parní víkend. V sobotu i v neděli 5. a 6. 5. odjíždí v 8:54 hod. z pražského hlavního nádraží parní vlak, s nímž dojedete do Lužné u Rakovníka v 11:13 hod. Na zpáteční jízdu do Prahy se parní vlak vydá v 16:00 hodin. Během dne se můžete také svézt parním vlakem z Lužné do Rakovníka a zpět. V sobotu 5. května se také uskuteční jízda parního vlaku po trase Lužná u Rakovníka – Krupá – Žatec

V sobotu 5. května pojede z Prahy hl. n. do Lužné lokomotiva 475.179 (Šlechtična), která také poveze vlak z Lužné do Žatce. Mezi Lužnou a Rakovníkem uskuteční dvě jízdy tam a zpět parní vlak tažený lokomotivou 534.0323 (Kremák). Z Lužné do Prahy hl. n. se můžete svézt parním vlakem v čele s lokomotivou 477.043 (Papoušek).

Vlak LužnáV neděli 6. května potáhne vlak z Prahy hl. n. do Lužné lokomotiva 477.043 (Papoušek). Mezi Lužnou a Rakovníkem pojede dvakrát tam a zpět vlak s lokomotivou 534.0323 (Kremák) a z Lužné do Prahy se můžete svézt parním vlakem v čele s lokomotivou 475.179 (Šlechtična).

Po oba víkendové dny se v muzeu ČD v Lužné u Rakovníka uskuteční předvedení všech zúčastněných parních lokomotiv na točně, a to od 12:00 do 15:00 hodin. Uvidíte zde historické lokomotivy, vagony a drážní techniku. Pro nejmenší je připravený dětský koutek a na neděli je připravený program pro děti s hrami a soutěžemi.

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka - největší železniční muzeum v ČR

Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Železniční muzeum Českých drah se nachází v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště o rozchodu 800 mm s možností svezení pro návštěvníky.

Setkání s párou - s parním vlakem do Lužné u Rakovníka

Setkání s párou - s parním vlakem do Lužné u Rakovníka

Nenechte si ujít květnový parní víkend v Lužné u Rakovníka! V sobotu a neděli 11. a 12. 5. se můžete svézt historickými vlaky taženými parními lokomotivami Papoušek a Heligón. Parní vlaky pojedou tam i zpět po trasách Praha – Lužná u Rakovníka a Rakovník – Lužná u Rakovníka.