Úvod > Aktuality > Prozkoumejte krov kostela v klášteře Kladruby

Prozkoumejte krov kostela v klášteře Kladruby

Vydáno 17. května 2018 Památky
V sobotu a neděli 19. a 20. května se v kladrubském klášteře koná již čtvrtý ročník speciálních prohlídek běžně nepřístupných částí areálu. Letos podruhé vás tyto prohlídky zavedou do krovu klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie.
KlášterČtvrtý ročník speciálních prohlídek běžně nepřístupných částí v areálu kláštera Kladruby s názvem "Víme, kudy chodíme..." vás letos podruhé zavede do krovu klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie. V rámci prohlídky navštívíte empory ve východní části kostela a po točitém schodišti vystoupáte do krovu hlavní lodě kostela.

Upozorňujeme návštěvníky, že prohlídka není vhodná pro děti a osoby trpící klaustrofobií. Počet osob na jednu prohlídku je limitován z důvodu ztížených podmínek pro pohyb osob v navštěvovaných prostorách. Doba trvání prohlídky je cca 40 minut. Prohlídky se oba dny budou konat v časech 12:00, 14:00 a 16:00 hodin, sraz je na nádvoří kladrubského kláštera. Vstupné na prohlídku je 150 Kč za osobu. Předchozí rezervace vstupenek je možná na tel.: 374 631 773 nebo na emailu kladruby@npu.cz.
Klášter Kladruby - sídlo benediktinů ve stylu barokní gotiky

Klášter Kladruby - sídlo benediktinů ve stylu barokní gotiky

Nejpozoruhodnější součástí kláštera je barokně-gotický kostel stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichla. Budova nového konventu pochází od Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Klášter je vzdálen necelých 10 km od Stříbra.

Další aktuality

24.12.
2018
Na Vánoce se vypravte na hrad Radyně

Na Vánoce se vypravte na hrad Radyně

Plzeňsko a Český les | Památky