Úvod > Aktuality > Prototyp oživí Brno, čekají vás hudební vystoupení a performance

Prototyp oživí Brno, čekají vás hudební vystoupení a performance

Vydáno 12. listopadu 2018 Kultura
Prototyp je festival umění, vědy a technologií, který se už popáté v Brně postará o program plný interaktivních instalací, workshopů, přednášek i živých vystoupení. Festival se koná o víkendu 16.–18. listopadu v Rotundě brněnského výstaviště v Pisárkách.
Ambicí festivalu Prototyp je propojit v rámci dramaturgie dva zdánlivě nesourodé světy - racionální vědecko-technický a estetickými zážitky naplněný svět umělecký - a poukázat na možná spojení mezi moderními technologiemi a současnými uměleckými díly.

Nebude chybět interaktivní výstava českých i zahraničních tvůrců v rámci Prototyp Art, živý hudební program a módní performance Prototyp Live & Fashion.
 
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Stará radnice v Brně

Stará radnice v Brně

Nejstarší světskou stavbou v Brně je budova Staré radnice. Areál je v současnosti využíván ke kulturním a společenským účelům. Z věže s renesančním ochozem je možné shlédnout centrum města Brna.

Brněnský drak - symbol města Brna

Brněnský drak - symbol města Brna

Povídá se, že brněnského draka, kterého najdete zavěšeného u Staré radnice, dovezli ze svých výprav křižáci, anebo že ho pánům na radnici daroval turecký sultán. Samotní Brňané jsou přesvědčeni, že draka nikdo nepřivezl, ale že kdysi žil u řeky Svratky, kde měl svoji jeskyni.

BVV - Brněnské výstaviště

BVV - Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.