Úvod > Aktuality > Prohlédněte si město Sušice s průvodcem

Prohlédněte si město Sušice s průvodcem

Vydáno 7. července 2018 Zážitky
Nenechte si ujít příležitost prohlédnout si malebné město Sušice s průvodcem, a to zcela zdarma! Prázdninové exkurze městem se konají každé pondělí dvakrát denně, a to v 10 a ve 14 hodin. Každá prohlídka vám odhalí jiné zákoutí města.
SušiceMěstské informační centrum Sušice pořádá každé prázdninové pondělí bezplatné prohlídky města. První z nich se koná v 10 hodin dopoledne, kdy se společně s průvodcem vydáte na procházku městem se zastávkami u významných stavebních památek, včetně sušického mechanického betlému. Délka prohlídky je cca 1,5 hodiny.

Druhá prohlídka začíná potom odpoledne ve 14 hodin a týká se především církevních památek. Navštívíte kapli Anděla Strážce, hřbitovní kostel Panny Marie, kostel sv. Felixe, starý židovský hřbitov, kostel sv. Václava. Délka prohlídky je asi 2,5 hodiny.

Sraz účastníků s průvodcem na obě prohlídky je vždy před radnicí na náměstí.
Sušická pavučina - nejkrásnější procházky po Sušici a okolí

Sušická pavučina - nejkrásnější procházky po Sušici a okolí

Sušická pavučina je síť 20 km pěších stezek a hippostezek v okolí Sušice, která vám představí město ze všech směrů - jako město královské s bohatou historií a celou řadou kulturních památek i jako město moderní a krásné architektury 20.století.

Muzeum Šumavy Sušice

Muzeum Šumavy Sušice

V muzeu je k vidění hned několik expozic, které se vztahují jak Šumavě, tak i historickým faktům této oblasti. Asi nejzajímavější expozicí je Sušický mechanický betlém, který byl v roce 2014 po několikaměsíční pauze znovu zpřístupněn veřejnosti.

Pohyblivý sušický betlém

Pohyblivý sušický betlém

Jeden z největších mechanických betlémů v České republice s dominantním znázorněním starobylého města Sušice. Dílo zachycuje život, tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině, významné šumavské památky a lidovou architekturu. Jeho hlavními autory jsou Karel Tittl a Pavel Svoboda.

Radnice v Sušici s vyhlídkovou věží

Radnice v Sušici s vyhlídkovou věží

Uprostřed sušického náměstí Svobody stojí renesanční radnice s 31 m vysokou věží. Budova, která patří mezi nejvýznamnější radniční stavby u nás získala dnešní podobu po přestavbě v letech 1850 - 1851.