Úvod > Aktuality > Prahou dnes projde karnevalový průvod Prague Pride Parade

Prahou dnes projde karnevalový průvod Prague Pride Parade

Vydáno 11. srpna 2018 Zážitky
Krnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade vyrazí v sobotu 11. srpna ve 12:30 z Václavského náměstí na Letnou. Organizátoři očekávají kolem 10 000 účastníků.
Druhá polovina léta se v Praze již tradičně nese v duchu tolerance a duhových barev. Letos se koná již osmý ročník největší ho festivalu s lesbickou, gay, bisexuální a transgender tematikou ve východní Evropě. Cílem Prague Pride je upozornit na to, že všichni mají právo na lásku. Hlavním tématem letošního festivalu je  rodina.
 

Festival 11. srpna vyvrcholí průvodem z centra města na Letnou

Sobotní karnevalový průvod připomene, že gayové a lesby v Česku nemohou společně adoptovat nebo si osvojit děti, registrovaní partneři nemají právo na společné jmění a vdovský či vdovecký důchod, a že transgender lidé musejí projít sterilizací, aby si mohli změnit pohlaví v občanském průkaze, uvedli pořadatelé. Zároveň oslaví nedávné předložení zákona, který otevřel debatu o možnosti manželství dvou lidí stejného pohlaví.
Prague Pride 2019

Prague Pride 2019

K pražskému létu neodmyslitelně patří festival Prague Pride zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku. Je akcí nejen pro LGBT komunitu, ale pro širokou veřejnost.