Úvod > Aktuality > V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentům

V pátek opět nastane Noc hotelů: Hoteliéři otevřou své hotely rezidentům

Vydáno 22. ledna 2019 Ubytování
V pátek 25. ledna 2019, se otevřou pro místní obyvatele na jednu noc dveře mnoha hotelů v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Ostravě a několika dalších místech. Tento den a večer otevírají hoteliéři již potřetí své hotely pro obyvatele čtvrtí, ve kterých podnikají. Smyslem akce je poděkovat místním obyvatelům za vstřícnost k turistům, nabídnout jim nový zážitek v jejich městě, ale také zdůraznit, jak cestovní ruch přispívá ke zlepšování jejich životní úrovně. Hosté budou mít možnost nahlédnout do zákulisí hotelů, setkat se se zajímavými lidmi nebo strávit romantickou noc ve svém městě.
HotelMožná si někdy ani neuvědomujeme, jak důležitý je cestovní ruch pro naše obce, pro rozvoj regionů, pro zaměstnanost a že na toto odvětví se váže řada dalších podnikatelských činností. Každý turista přináší nám všem vyšší životní standard, díky turistům máme opravené památky, krásné parky i kvalitní dopravní infrastrukturu. Občas však všichni vnímáme i jeho negativní vlivy – davy lidí, hluk, odpadky. Jako pomyslné spojení je zde hotel. Třeba hotel ve vašem okolí. Místo setkávání různých lidí, kultur a mnoha zážitků. Hoteliéři cítí svoji zodpovědnost k okolí, ve kterém podnikají. A právě proto vám chtějí spolu s naším hlavním městem poděkovat. Za toleranci i za vstřícnost k turistům.

Přijďte si dne 25. ledna 2019 za symbolickou cenu 777 Kč, 999 Kč nebo 1 111 Kč ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní zažít noc v hotelu v místě, kde žijete (cena za pokoj). Podívejte se tam, kam se běžní hosté nedostanou. Rezervaci pokoje můžete provést telefonicky nebo přes webové stránky hotelů uvedených na seznamu.

Hotel Imperial PrahaOrganizátorem projektu Noc Hotelů je Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) ve spolupráci s magistráty jednotlivých měst, jejich turistickými centrálami a partnery. V Praze spolupracuje s agenturou Prague City Tourism, Magistrátem hlavního města Prahy, Správou Pražského hradu, Národní galerií a Muzeem hl. města, kteří se do projektu zapojují nabídkou zlevněných vstupných na vybrané památky. Rezervace si mohou zájemci udělat na webových stránkách NocHotelu.cz. Akci zpestří zajímavý doprovodný program v každém hotelu, připraveny budou také speciality šéfa kuchyně. Hosté ale mohou také využít tuto akci pro romantický pobyt, aniž by se společenských aktivit účastnili. Možnost rezervace pokojů platí do vyčerpání kapacity.
 

Kde si lze ještě zarezervovat pobyt

Mnoho hotelů je sice již vyprodaných, ale přesto lze na některých místech sehnat poslední místa. Jedná se například o hotel Abe v Legerově ulici, Hotel Čertousy v Horních Počernicích, Hotel Golf v Motole, hotel Inos v Podolí, hotel Ostrůvek v Nuslích, hotel Otakar v Nuslích, hotel Ibis na Smíchově, hotel Ibis na Novém Městě, hotel Kings Residence v Holešovicích, Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech, hotel Adria na Václavském náměstí nebo Ibis Praha Old Town v ulici Na Poříčí.
 

Nenechte si ujít zajímavé slevové akce v Praze

PrahaSpráva Pražského hradu připravila ve dnech 25. – 26. 1. 2019 50% slevu z plného vstupného na prohlídku okruhu B. V případě návštěvy Staroměstské radnice nepotřebujete potvrzenou kartičku z hotelu. Také Prague City Tourism (Pražská informační služba) poskytuje ve dnech 25. a 26. ledna 50% slevu na vstupenku na Staroměstskou radnici. Také Muzeum hlavního města Prahy nabízí ve stejném termínu 50% slevu z plného vstupného na Hlavní budovy muzea, Dům U Zlatého Prstenu a Novomlýnskou vodárenskou věž. V pátek 25. a v sobotu 26. ledna nabízí Národní galerie v Praze snížené vstupné na expozici "Evropské umění od antiky po baroka", která se nachází ve Šternberském paláci.
Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad - nejnavštěvovanější klenot země

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Novomlýnská vodárenská věž v Praze

Novomlýnská vodárenská věž v Praze

Novomlýnská vodárenská věž je pozoruhodná historická památka, která se stala jednou z dominant nábřeží Ludvíka Svobody. Stojí v Petrské čtvrti na Novém Městě, v místě bývalých pražských Nových mlýnů. První zmínka o ní pochází z roku 1484. Uvnitř najdete poutavou expozici "Praha hoří".

Muzeum hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy

V depozitářích Muzea hlavního města Prahy je uloženo velké bohatství sbírkových předmětů, dokumentujících dějiny hlavního města. Počet jednotlivých kusů z oborů historie, historie umění a archeologie dnes přesahuje číslo jeden milion.

Národní galerie v Praze - Šternberský palác - evropské umění od antiky do baroka

Národní galerie v Praze - Šternberský palác - evropské umění od antiky do baroka

Šternberský palác na Hradčanském náměstí v Praze vznikl na objednávku hraběte Václava Vojtěcha ze Šternberka a jeho manželky Kláry z Maltzanu. Od roku 1946 začala budovu využívat a stavebně upravovat Národní galerie v Praze, která sem umístila své sbírky Evropského umění od antiky do závěru baroka.

Dům U Zlatého prstenu v Praze - expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Praze - expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Týnské ulici je ve správě Muzea hlavního města Prahy. Prohlédnete si zde expozici zaměřenou na proměnu Prahy v době panování Karla IV., která věrně přiblížuje podobu měst a život jejich obyvatel v lucemburské době.