Úvod > Aktuality > Prachatice hostí prestižní triatlon Xterra Czech

Prachatice hostí prestižní triatlon Xterra Czech

Vydáno 13. července 2018 Letní sporty
Již tento víkend se stanou jihočeské Prachatice dějištěm nejprestižnějšího tuzemského závodu v triatlonu Xterra Czech. Světový pohár a kvalifikace na mistrovství světa přitahuje stovky účastníků z řad profesionálů, ale především amatérů, kteří mají triatlon jen jako koníček. Xterra není jen závod, jde o festival pro celou rodinu.
Každoročně se závodu Xterra účastní na 400 sportovců z více než dvaceti zemí světa.

V sobotu 14. července se odehraje sportovní část programu přímo u Křišťanovického rybníka. V dopoledních hodinách budou závodit děti v pravém terénním triatlonu. Odpoledne proběhne závod Xterra Sprint, který je díky jednodušším a výrazně kratším tratím vhodným prvním triatlonem pro nováčky. Nedělní ráno 15. července bude patřit znovu dětem. Na Velkém náměstí a v centru města budou připraveny tratě běžeckých závodů Xterra KIDS Run.roj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-xterra-se-vraci-do-prachatic-20180416.htmlZdroj: https://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-xterra-se-vraci-do-prachatic-20180416.html

Možnost závodit společně s profesionály odlišuje Xterru od jiných závodů. Pro každý závod se organizátoři snaží pozměnit trasu, zatraktivnit ji nejen pro závodníky, ale i pro diváky, vylepšit zázemí, a udělat tak závod výjimečný.

Možnost zúčastnit se světového poháru v triatlonu na domácí půdě, něco si dokázat a překonat sebe sama se neopakuje každý den! Xterra Czech pohltí Prachatice 14. - 15. července 2018.
Prachatické muzeum

Prachatické muzeum

Prachatické muzeum sídlí v renesančním měšťanském domě č.p. 13, který je nazýván Sitrův nebo též Žďárského. Muzeum zahrnuje stálé expozice na téma zlatá stezka, renesanční a sakrární památky, dílo sv. Jana Nepomuka Neumanna a sbírku střeleckých terčů.

Zážitková trasa Víly Majolenky v Prachaticích

Zážitková trasa Víly Majolenky v Prachaticích

Trasa prochází především lesním prostředím v okolí bývalých lázních sv. Markéty, proto je i náplň zastávek zaměřena na les a přírodní prostředí.

Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice nabízí ubytování a cykloturistické zážitky pro dvojice, rodiny i seniory. Vlastní cyklošatny na Hluboké a v Českém Krumlově. Odvoz i s koly z Prachatic do NP Šumava.