Úvod > Aktuality > Poslední prohlídka zámku ve Velkém Březně je za dveřmi

Poslední prohlídka zámku ve Velkém Březně je za dveřmi

Vydáno 24. října 2018 Památky
V posledním týdnu návštěvnické sezony 2018 otevře zámek Velké Březno zámecké interiéry ještě v neděli 28. října. Slavnostní ukončení sezony bude již tradičně spojené se zazimováním zámku. Čeká vás přípitek a zamyšlení nad budoucí sezonou. Přání a návrhy návštěvníků jsou vítány.
Současná instalace zámeckých interiérů připomíná život rodiny Chotků, příslušníků staré české šlechty. Z této rodiny pocházela mimo jiné také Žofie, manželka Františka Ferdinanda d'Este, která byla spolu s ním zavražděna roku 1914 v Sarajevu.

Návštěvnicky nejpoutavější částí interiéru je hlavní sál v prvním patře s převýšeným stropem, krbem a štukovou výzdobou a jídelní sál v přízemí hlavní budovy s novorenesančním, bohatě řezaným dřevěným obložením. Instalaci doplňuje knihovna a portrétní galerie rodiny Chotků. Zámecký exteriér dotváří krásný a cenný přírodně krajinářský park s četnými druhy zajímavých dřevin.
Zámek Velké Březno - poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Zámek Velké Březno - poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Státní zámek Velké Březno je jeden z nejmladších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek obklopuje nádherný, na Ústecku jedinečný přírodní anglický park s množstvím vzácných stromů a keřů.

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park ve Velkém Březně byl založen v polovině 19. století, kdy si hrabě Karel Chotek, purkrabí Českého království, zde nechal postavit rodinné sídlo. V bezprostřední blízkosti kolem něj dal upravit malý přírodně krajinářský park, který volně přecházel v les.