Úvod > Aktuality > Prohlédněte si novou expozici na hradě Roštejně

Prohlédněte si novou expozici na hradě Roštejně

Vydáno 6. července 2018 Památky
Tajuplný hrad Roštejn v hlubokých lesích Jihlavských vrchů připomíná při pohledu zdálky loď, ztracenou v zeleném rozbouřeném moři. Neméně romantický pohled se vám otevře, když vstoupíte na jeho nádvoří. Od roku 2017 zde probíhají rekonstrukční práce, které by měly skončit s rokem 2020. Cílem je zpřístupnit návštěvníkům nové stálé expozice hradu. Ta první, kterou si od letošních prázdnin můžete prohlédnout, se nachází v hradním ochozu a je věnovaná lesu a myslivosti. Určená je především rodinám s dětmi.
Hrad RoštejnHrad Roštejn otevřel první novou expozici v hradním ochozu. Expozice nové trasy je určena především rodinám s dětmi. Věnuje se lesu a myslivosti. Letos bude kvůli rekonstrukci hradu jedinou návštěvnickou trasou. Je bez průvodce a dobu v ní strávenou si určí sami návštěvníci. Důmyslné projekce zavedou návštěvníky po svítících zvířecích stopách. Na zdech se díky nim pohybují zvířecí siluety.


Hrad RoštejnTrasu nové expozice s botanickým sálem, gigantickým mraveništěm nebo nočním lesem doplní za rok ještě velká herna. Stavebně je součástí etapy, na které se v letošním roce pracuje, řemeslníci právě demontují okna a podlahy. Do příštího roku má být opravená i hlavní hradní část s novou historickou expozicí. V provozu bude podle kastelánky pravděpodobně od příštích letních prázdnin.

V letošní sezoně dostanou zájemci o historii odborný výklad buď na nádvoří nebo v kapli sv. Eustacha, která už také prošla rukama restaurátorů. Hrad je otevřen denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin. Vstupné stojí 40 korun, do věže se podíváte za 20 Kč.

Hrad Roštejn

Hrad Roštejn

V letech 2018 - 2020 probíhá na hradě rekonstrukce interiérů a expozice budou postupně dočasně uzavírány.