Úvod > Aktuality > Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Vydáno 2. prosince 2018 Zážitky
Adventní období zahájí v Plzni slavnostní rozsvícení vánočního stromu v neděli 2. prosince 2018. Douglasku tisolistou, která stojí už od poloviny listopadu na náměstí Republiky, rozsvítí v 18 hodin primátor města Plzně Martin Baxa společně s plzeňským biskupem Tomášem Holubem. Kvůli zajištění bezpečnosti obyvatel a návštěvníků bude omezena doprava v centru města.
plzeň vánoční trhyPlzeňské Vánoční trhy na náměstí Republiky jsou nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají až do 23. prosince. Na trzích najdete kromě vánočního zboží také řadu zajímavých kulturních akcí. Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu.

Vánoční trhy nabízejí letos desítky stánků s řemeslnými výrobky i ukázku řemesel a samozřejmě na trzích nechybí i dobře zásobené stánky s občerstvením a chutnými krajovými specialitami. Stánky jsou otevřeny denně od 8 do 18 hodin. Děti jistě potěší oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program plný vánočních koled.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 2. prosince na náměstí Republiky. Program začne v 16 hodin vystoupením Třemošenského laskavého orchestru Tremolo a dětského pěveckého sboru Kvíčaly s vánočním programem. Dále se představí Ivan Audes Trio se Soňou Hanzlíčkovou Borkovou, kteří uvedou koledy v jazzovém rytmu, poté je vystřídá dětský pěvecký sbor Mariella a folklorní soubor písní a tanců Jiskra. Po rozsvícení stromu bude následovat předvánočně laděný program Divadla Josefa Kajetána Tyla.

Další aktuality

15.5.
2019
V plzeňské zoo máte šanci zažít skvělý májový výlet

V plzeňské zoo máte šanci zažít skvělý májový výlet

Plzeňsko a Český les | Zážitky
13.5.
2019
Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Plzeňsko a Český les | Zážitky