Úvod > Aktuality > Ples princů a princezen v Chlumci na Cidlinou bude lákat nejen děti

Ples princů a princezen v Chlumci na Cidlinou bude lákat nejen děti

Vydáno 17. května 2018 Zážitky
Ples princů a princezen - to je celodenní nedělní program na zámku Karlova Koruna. Čekají na vás prohlídky pohádkových komnat s princeznou i audience u královského páru. Dvorní fotograf, vyjížďky kočárem, jarmark a bohatý doprovodný program.
Ples princů a princezenV letošním roce proběhne již 9. ročník Plesu princů a princezen. V neděli 20. 5. 2018 přijede na zámek Karlova Koruna král Květoslav s královnou Jasmínou a svoji družinou a přivezou s sebou zbrusu nové pohádky.

Královský pár bude přijímat audience malých princů a princezen. Pro děti budou připraveny soutěže v zámeckém parku. Na nádvoří se uskuteční královský jarmark a kulturní program. Zámek se promění na pohádkovou říši, kterou možná navštíví i drak. Každá malá princezna či malý princ se mohou nechat vyfotit u dvorního zámeckého fotografa.
Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou - místo pro krásný výlet

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou - místo pro krásný výlet

Karlova Koruna je považována za jeden z vrcholů iluzivního baroka v Čechách. Plány na zámek zpracoval jeden z nejvýznamnějších barokních stavitelů italského původu Jan Santini Aichel.

Anglický park v Chlumci nad Cidlinou - park s francouzskou zahradou a oranžerií

Anglický park v Chlumci nad Cidlinou - park s francouzskou zahradou a oranžerií

V okolí zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou najdete park, který byl založen stejně jako zámek v letech 1721–23 podle projektu barokního architekta Giovanniho Santiniho-Aichela. Zahrada byla nejdříve koncipována jako barokní, až později byla proměněna na krajinářský park.

Restaurace na terase zámku Karlova Koruna

Restaurace na terase zámku Karlova Koruna

V Restauraci na terase pod zámkem Karlova Koruna se vám při příjemném posezení naskytne nezapomenutelný pohled na zámecký park a město Chlumec nad Cidlinou.

Další aktuality