Úvod > Aktuality > Oživené noční prohlídky hradu Švihov ukáží sedm smrtelných hříchů

Oživené noční prohlídky hradu Švihov ukáží sedm smrtelných hříchů

Vydáno 17. srpna 2018 Památky
Milovníci dobré zábavy a nezaměnitelné atmosféry hradu Švihov mají konec prázdnin neodmyslitelně spjatý s oživenými prohlídkami pozdně středověkého klenotu, které odemykají poetická zákoutí unikátní stavby a nabízejí osvědčenou směsici divadla, tance i šermu. Letošní noční prohlídky budou probíhat v pátek a sobotu v termínech 17. a 18., 24. a 25. srpna 2018 od 19.00.

Sedm hříchůHodinový okruh stylovými hradními interiéry a exteriéry letos návštěvníkům zpříjemní komediální hra Sedm smrtelných hříchů aneb Běda mužům, kterým žena vládne. Zástupce pekla přijde na hrad Švihov pro duše sedmi hříšníků jen aby zjistil, že realita je trochu jiná, než tvrdí jeho neomylná kniha hříchů. Diváky tak opět čeká sled humorných divadelních obrazů, scénických šarvátek i tanců.

Letošní noční prohlídky jsou postaveny na oblíbeném motivu nebe, pekla a sedmi smrtelných hříchů, ale i na zřejmě věčném motivu sporu mužů a žen. To vše samozřejmě s patřičnou dávkou uštěpačností a ironie.

Noční prohlídky hradu Švihova proběhnou v pátek a sobotu 10. a 11., 17. a 18. a 24. a 25. srpna 2018. Prohlídka trvá přibližně 50 minut, vstupné stojí 250 Kč. Začátky jsou od 19:00 hodin každých 30 minut. Na vstupenky se neprovádí rezervace, ale lze je zakoupit online.

Ráj skřítků v Železné Rudě

Ráj skřítků v Železné Rudě

Vstupte do říše pohádkových skřítků a užijte si nádhernou atmosféru jejich šumavského obydlí - jste srdečně vítáni!

Naučná stezka Švihov a okolí

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.