Úvod > Aktuality > Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníky

Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníky

Vydáno 17. srpna 2018 Zážitky
Léto je v plném proudu a návštěvníci ostravské zoologické zahrady mají stále možnost každý víkend nahlédnout do pěstebních skleníků s exotickými druhy rostlin z celého světa. Pro milovníky exotické flory jsou otevřeny jinak nepřístupné pěstební skleníky, v nichž se nachází bohatá kolekce tropických a subtropických rostlin. Prohlídky s průvodcem probíhají vždy v sobotu a neděli v 11 a ve 14 hodin, a potrvají až do konce října.
BanánPlody mnoha druhů rostoucích v ostravských sklenících budete znát z obchodů, například avokádo, banán či mango. Kromě tropického ovoce zde ale najdete i méně známé léčivé byliny z Jižní Ameriky nebo východní Asie. Sortiment rostlin se neustále rozrůstá a obohacuje tak komentované prohlídky skleníkového areálu.

Mezi zvláštní druhy exotických rostlin, které obohacují rostlinné sbírky ZOO Ostrava, patří třeba kalisie voňavá (Callisia fragrans). Je to rychle a bujně rostoucí tropická rostlina, která má ráda teplo a vlhko. Její domovinou je Střední a Jižní Amerika, Tichomoří a Austrálie. U nás ji můžete pěstovat jako pokojovou rostlinu, která snáší pokles teplot až na 12 °C, takže ji přes léto lze vysadit i do zahrady, do polostínu nebo do truhlíku na balkon. Velice snadno se rozmnožuje a zakořeňuje. Má tak široké spektrum léčivých účinků, že je použitelná téměř na všechny nemoci, a to v silné účinnosti. Za zmínku stojí třeba léčba roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy nemoci nebo Crohnovy nemoci.

MangoNaopak angínovník čínský (Belamcanda chinensis), jehož domov je ve východní Asii, má specifické léčebné účinky. Oddenku se užívá při poruchách žláz s vnitřní sekrecí (např. pohlavní žlázy), při revmatismu, při nadýmáni a zácpě, a protože působí i močopudně využívá se při chorobách ledvin a močových cest. Vyžaduje slunné stanoviště s výživnou vlhkou půdou, propustnou a neutrální. Nesnáší zamokření a větší mrazy, proto je nutné jej na zimu důkladně chránit.

Do ostravských tropů je možné vyrazit každý víkend, až do konce října. Prohlídky probíhají pouze s průvodcem v 11:00 a 14:00 hod. Sraz zájemců je vždy u vstupu do zoo, kde si skupinu průvodce vyzvedne. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269 nebo osobně na vrátnici zoo při návštěvě areálu.
Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Rozsáhlá Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. Mezi populární expozice patří Safari asijských kopytníků, Amazonie nebo Mokřady.

Komentované krmení v Zoo Ostrava

Komentované krmení v Zoo Ostrava

Návštěvníci ostravské zoologické zahrady se opět mohou těšit na tradiční víkendové komentované krmení vybraných druhů zvířat.

Komentované prohlídky skleníků v zoo Ostrava

Komentované prohlídky skleníků v zoo Ostrava

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava není k vidění jen pestrá kolekce zvířat z různých koutů světa, ale také velmi pestrá kolekce rostlin. Kromě planě rostoucích je to celá řada tropických a subtropických druhů.

Další aktuality

23.5.
2019
Na Slezské Hartě se můžete svézt na lodi Santa Maria

Na Slezské Hartě se můžete svézt na lodi Santa Maria

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
17.5.
2019
Safari v Zoo Ostrava je opět v provozu

Safari v Zoo Ostrava je opět v provozu

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
6.5.
2019
Parní vlaky na Osoblažsku vyrážejí do nové sezony

Parní vlaky na Osoblažsku vyrážejí do nové sezony

Severní Morava a Slezsko | Zážitky