Úvod > Aktuality > Orlický maraton představuje výzvu nejen v podobě náročného členitého terénu, ale i dobrého skutku

Orlický maraton představuje výzvu nejen v podobě náročného členitého terénu, ale i dobrého skutku

Vydáno 2. února 2018 Zimní sporty
První únorový víkend, tedy 3. až 4. 2. ožije již po 34. Deštné v Orlických horách a Šerlich oblíbeným Orlickým maratonem. Je libo 40 kilometrů klasicky, nebo si dáte raději dvacetikilometrové kolečko, kde si lze vybrat mezi volnou a klasickou technikou? Náročná trasa dá pořádně zabrat, jen těžko se na ní najdou místa, kde by si závodníci mohli dovolit trochu odpočinku. Zázemí a start závodu se s ohledem na sněhové podmínky přesouvá z Deštného na Šerlich, kde bylo zázemí i v roce 2016.
Orlický maratonPrvní únorový víkend je v Deštném v Orlických horách vyhrazen tradičnímu Orlickému maratonu. Závod se svou trasou a profilem řadí mezi náročné podniky, které na oplátku nabízejí účastníkům i přihlížejícím pěkný sportovní zážitek.
 
Závodníky, kteří přijedou na Orlický maraton, čekají tratě v nádherné přírodě Orlických hor. Podle schopností můžete vybírat z trasy hlavního závodu na 33 km – velice krásná, náročná trať, která závodníky prověří po všech stránkách nebo poloviční distance, která nemá tak velké převýšení.
 
Orlický maratonZ důvodu malé parkovací kapacity na Šerlichu žádají organizátoři závodníky, aby auta zaparkovali v Deštném a k dopravě do zázemí závodu využili autobusovou dopravu, která je pro závodní víkend zřízena mezi Deštným a Šerlichem. Autobusová doprava bude pro závodníky i doprovod zdarma  Registrace a výdej startovních čísel na jednotlivé závody bude probíhat v jídelně ZŠ Deštné v Orlických horách.
 
Po závodě na vás bude čekat občerstvení v podobě teplého jídla přímo v zázemí závodu, těšit se můžete na místní poctivý gulášek. Pro závodníky nedělní klasiky je v cíli kromě medaile přichystaná i sladká odměna.
Jiráskova horská cesta po hřebenech Orlických hor

Jiráskova horská cesta po hřebenech Orlických hor

Cesta Aloise Jiráska zpřístupňuje prakticky celý hlavní hřeben Orlických hor a dá se projít pěšky i projet na kole. Jiráskova cesta je vůbec první značenou turistickou trasou na hřebenech Orlických hor a má své významné místo v celé turistické historii tohoto krásného regionu.

Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory - dominanta východních Čech

Orlické hory jsou horskou oblastí, která se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a která je proťata hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice.

Královská hřebenovka – cyklotrasa po hřebeni Orlických hor

Královská hřebenovka – cyklotrasa po hřebeni Orlických hor

Oblíbená cyklotrasa o délce 23 km vede po horské cestě přímo po hřebeni a je bez velkých převýšení. Absolvovat ji můžete i s nejmenšími dětmi v sedačce či vozíku, většími pak na vlastním kole. Cestou narazíte na dva výborné bufety, které vás dostanou rychle do formy.

Vrch Šerlich v Orlických horách

Vrch Šerlich v Orlických horách

Vrch Šerlich (1027 m) leží v hlavním hřebenu Orlických hor. Je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Orlických hor. Původně zde stávala horská osada Schierlichhäuser, která vznikla koncem 17. století.

Orlický maraton

Orlický maraton

Deštné v Orlických horách ožije o prvním únorovém víkendu již 35. Orlickým maratonem.

SkiTour – největší seriál v běhu na lyžích

SkiTour – největší seriál v běhu na lyžích

12. ročník populární lyžařské série. Čeká vás 6 závodních víkendů v 5 nádherných lokalitách České republiky. Vybrat si můžete ze závodů klasickou i volnou technikou v délce od 10 do 50 km.Na všech závodech se můžete těšit i na Mini SkiTour - závody pro děti do čtrnácti let v délce 300 m až 3 km.