Úvod > Aktuality > Originální závod pro chytré hlavy po pražských věžích se uskuteční v pondělí

Originální závod pro chytré hlavy po pražských věžích se uskuteční v pondělí

Vydáno 9. září 2018 Letní sporty
Jsou závody, při kterých tečou litry potu a jde o každou tisícínu vteřiny – a pak jsou závody, kdy na čase až tak nezáleží a hlavní roli hraje zábava a dobrodružství. Soutěžící z celé České republiky si již posedmnácté přijedou zahrát na území Prahy dobrodružnou hru Pražské věže, která se koná 10. 9. 2018. Otázky z historie a spousta schodů a jako již tradičně - překvapení a pohled na Prahu při zapadajícím slunci.
Dobrodružná orientační hra Pražské věže je oblíbená u všech věkových kategorií. Startovní nebo cílovou věží je věž Novoměstské radnice. Zvláštní pocit tajuplnosti navodí právě večerní a noční atmosféra. Na všech stanovištích se plní historické nebo rozhlížecí úkoly. Na Novoměstské radnici si soutěžící sami vyhodnotí hru a v cíli obdrží drobný dárek.

Mimo věží se podíváte i na jiná úžasná pražská místa. Čeká vás 1000 schodů a 1000 zážitků. Soutěžíte o zlatou kostičku a absolventskou turistickou vizitku.

Start proběhne z nádvoří Novoměstské radnice v pondělí 10. 9. 2018 v 17:30 až 18:00 hodin. Registrace ke hře bude na radnici probíhat již od 16:30 hodin odpoledne. Ukončení hry proběhne ve 22 hodin též na Novoměstské radnici. Startovmé vychází na 300 Kč pro dospělé a 200 Kč pro děti při registraci na webu prazske-veze.cz.
 

Pražské věže a čas

Praha MánesCo organizátoři slibují? Neobvyklé pohledy na Prahu z výšky, nové příběhy a zajímavosti, o kterých jste dosud neměli tušení – a také poznávání hlavního města a jeho magických zákoutí. A ačkoli se někde dočtete o „oblíbeném běhu po pražských věžích“, který se koná obvykle dvakrát ročně, na jaře a na podzim, ve skutečnosti čas není důležitý. Zkrátka si užijte příjemný den nebo večer, prohlédněte si známé i méně známé pražské věže, popovídejte si s ostatními účastníky a vychutnejte si společně strávený čas. Ten si navíc každý měří sám, a ani není nutné obejít všechna stanoviště.
 

Kam se podíváte?

Praha a věžeNemějte strach, z pověstných několika set pražských věží si organizátoři závodu vždy vyberou jen několik skvostů. Letos v září mezi ně patří třeba na nově zrekonstruovanou Letenskou vodárnu, vyberete si jednu z věží - buď Staroměstskou nebo Malostranskou mosteckou věž či Prašnou bránu, navštívíte věže Emauzů, chrám Panny Marie Sněžné, podíváte se do baziliky na Vyšehradě, budete hledat zbořenou věž v hostinci založeném panem Pinkasem, navštívíte nově rekonstruovanou Werichovu vilu na Kampě, na Starém Městě se podíváte do jednoho historického domu s nádherným stropem, v Muzeu alchymistů na Malé Straně pošlapete na věž po starobylých dřevěných schodech, po dobu celého týdne pak můžete navštívit venkovní zahrady a vinice Botanické zahrady v Troji.
Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž nabízí neobyčejně krásný výhled na Prahu. V současné době ji mohou vidět návštěvníci v její autentické podobě z 15. století a navíc se dočkají i koncertů.

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Vyšehrad - poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad - poznejte jedno z nejpamátnějších míst českého národa

Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. I na začátku 21. století si Vyšehrad uchovává magickou atmosféru a tajemství.

Emauzy - klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy - klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy – jediný slovanský klášter říše Karla IV., se stal střediskem vzdělanosti a umění. Mezi studenty cyrilometodějského jazyka patřil i Jan Hus. Vznikla zde řada iluminovaných literárních skvostů, včetně tzv. Remešského evangeliáře, který se dostal až do korunovačního pokladu francouzských králů.

Letenská vodárenská věž

Letenská vodárenská věž

Letenská vodárna je 26 metrů vysoká pětipodlažní vodárenská stavba postavená v novorenesančním slohu. Stanová střecha oplývá vikýři, na špičce střechy je v nástavbě umístěn hodinový stroj. V posledním patře se nachází vnější ochoz umístěný na krakorcích.

Staroměstská mostecká věž

Staroměstská mostecká věž

Startoměstská mostecká věž tvoří bránu do Starého Města Pražského. Při korunovační cestě do chrámu sv. Víta na Pražském hradějí procházeli čeští králové.

Prašná brána v Praze

Prašná brána v Praze

Prašná brána je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Právě zde začínala pražská královská cesta a sem vedla významná silnice z Kutné Hory, kde se těžilo stříbro do královské pokladny.

Kostel Panny Marie Sněžné v Praze

Kostel Panny Marie Sněžné v Praze

Chrám je nejvyšší kostelní stavbou v Praze a byl založen jako součást karmelitánského kláštera českým králem a císařem Karlem IV. v roce 1347 jako památka na jeho korunovaci.

Werichovka - Werichova vila na Kampě

Werichovka - Werichova vila na Kampě

Muzeum Kampa ve vile otevřelo muzeum věnované Osvobozenému divadlu a jeho čelním představitelům, tedy Jiřímu Voskovcovi a Janu Werichovi. Prostor však dostali i další někdejší obyvatelé historické budovy – jazykovědec Josef Dobrovský nebo básník Vladimír Holan.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum vás zavede do atmosféry renesanční půdní laboratoře Edwarda Kelleyho. Připraven je pro vás zážitek na jaký se nezapomíná a jaký si budete chtít časem zopakovat.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.