Úvod > Aktuality > Oblíbené farmářské tržiště Náplavka zahajuje v sobotu již desátou sezónu!

Oblíbené farmářské tržiště Náplavka zahajuje v sobotu již desátou sezónu!

Vydáno 1. února 2019 Gurmánská turistika
Sobotní nákup na náplavce se stal již tradicí nejen tisíců Pražanů, ale i těch, kteří přijíždějí z větší dálky. Letos zde farmáři začínají již první únorovou sobotu. Na zahájení 2. února 2019 se budou tradičně opékat špekáčky na ohni z jednoho plzeňského řemeslného uzenářství.
TrhTuto sobotu 2. února (a potom již každou sobotu od 8 do 14 hodin) se na Náplavku Rašínova nábřeží vrací farmářský trh a zahajuje tak desátou sezónu své existence. Všichni už se na vás moc těší a budou zastoupeny všechny komodity tak, jak jste zvyklí. Tedy bio vepřové a hovězí nakoupíte u Trněného Újezda, vyzrálé hovězí taktéž u farmy Rudolec, chleba u pekárny Dvorník, mléko u Držovických a z farmy Krhanice. Farma Pěnčín bude mít tradičně kozí sýry a farma Krasolesí s delikatesními sýry také nesmí chybět. Jablka a hrušky dovezou Ploskovičtí a ovocné sady Kolín, zelenina bude z Třeboutic, Ovčár a od Šťastných. Zamlsat si zajděte k Choco Eldorado nebo ke Karlovarskému cukrářství.

TrhPálivé skvosty bude mít World od Chilli a přijďte si také mezi 10:00 a 14:00 hodinou opéct špekáček z uzenářství Kvarda s vysokým obsahem masa, samozřejmě s dobrým chlebem a hořčicí. Sami si ho můžete na otevřeném ohni opéct (bude za 35 Kč a kdo si přinese vlastní talířek, bude mít 5 Kč slevu).

S přihlédnutím k aktuálnímu počasí bude v příštích týdnech k dostání nejen česká zelenina – i nakládaná, ovoce či drůbeží, hovězí a vepřové maso, ale i uzeniny, sýry, jogurty, mléko, pečivo, koláče, záviny, čerstvé šťávy a skvělé občerstvení – horký vývar do kelímku, grilované ryby, těstoviny, vydatné polévky nebo pikantní uzeniny.
 

Konec plastů na Náplavce

náplavka trhV roce 2019 pokračuje tržiště s kelímky na teplé nápoje v systému "Otoč kelímek", který mohou zákazníci vrátit i v jakékoliv zapojené kavárně. Pivo, víno a nealko se čepuje do skla, do vratných, zálohovaných kelímků typu „nicknack“ anebo do nádob, které si zákazníci sami přinesou.

Občerstvení bude v nové sezoně servírováno pouze na nádobí z přírodních materiálů, do porcelánu nebo do vlastních přinesených krabiček zákazníků. V průběhu letošní sezóny chtějí organizátoři po dohodě s prodejci zahájit prodej v papíru, kterým nahradí plastové jednorázové sáčky.
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Farmářské tržiště Náplavka na Rašínově nábřeží v Praze 2 zahájí 2. února svoji desátou sezonu. Za dobu své existence se počet prodejců zčtyřnásobil. Na trhy pravidelně míří stále víc lidí.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Rašínovo nábřeží je v současné době nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor u řeky Vltavy. Nachází se v úseku mezi výběžkem vyšehradské skály u Výtoně a Jiráskovým mostem u Žofína. Je zde krásný prostor na procházky, jízdu na kole konají se zde velmi oblíbené Farmářské trhy.