Úvod > Aktuality > Oblíbené farmářské tržiště Náplavka zahajuje v sobotu již devátou sezónu!

Oblíbené farmářské tržiště Náplavka zahajuje v sobotu již devátou sezónu!

Vydáno 1. února 2018 Gurmánská turistika
Sobotní nákup na náplavce se stal již tradicí nejen tisíců Pražanů, ale i těch, kteří přijíždějí z větší dálky. Letos zde farmáři začínají již první únorovou sobotu. Na zahájení 3. února 2018 se budou tradičně opékat špekáčky na ohni z jednoho plzeňského řemeslného uzenářství.
TrhKaždou sobotu počínaje 3. únorem budete moci od 8 do 14 hodin svým nákupem podporovat české zemědělce a výrobce na příjemné pražské náplavce Rašínova nábřeží. S přihlédnutím k aktuálnímu počasí bude k dostání nejen česká zelenina – i nakládaná, ovoce či drůbeží, hovězí a vepřové maso, ale i uzeniny, sýry, jogurty, mléko, pečivo, koláče, záviny, čerstvé šťávy a skvělé občerstvení – horký vývar do kelímku, grilované ryby, těstoviny, vydatné polévky nebo pikantní uzeniny.

Mezi 10:00 a 13:00 si mohou 3. února zákazníci zakoupit kvalitní špekáček s vysokým obsahem masa, samozřejmě s dobrým chlebem a hořčicí a sami si ho mohou na otevřeném ohni opéct.

TrhStejně jako v předchozích letech ani letos na náplavce nebudou chybět oblíbené akce Růžový máj – festival růžových vín a klaretů (19. 5.), Pivo na Náplavce – festival malých a mini českých pivovarů (15. – 16. 6.) a Svatomartinské slavnosti a pečená husa (tentokrát opravdu na Martina 11. 11.).

Farmářské tržiště má tu jedinečnou možnost dávat šanci malým start-upům, jakými v minulosti byly snídaňové kaše, drobní pekaři, foodtrucky s burgery, bylinkové sirupy nebo zmíněné vývary do kelímků.
Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.

Růžový máj na Náplavce 2019

Růžový máj na Náplavce 2019

Festival těch nejlepších růžových vín od českých a moravských vinařů, snoubících se s vybranou gastronomií a veselým hudebním programem. Celkem 55 stánků, 32 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, bohatý doprovodný program – takový bude devátý ročník festivalu Růžový máj.