Úvod > Aktuality > O víkendu jsou na zámku v Mníšku pod Brdy přichystané prohlídky pro děti

O víkendu jsou na zámku v Mníšku pod Brdy přichystané prohlídky pro děti

Vydáno 12. března 2018 Památky
Zámek Mníšek pod Brdy připravil na víkend 17. a 18. března program pro rodiny s dětmi ve věku od 3 do 9 let. V sobotu to budou pohádkové prohlídky s královnou Elsou a v neděli pak putování za zámeckými skřítky. Dospělí si mohou prohlédnout prvorepublikové interiéry.
Mníšek pod BrdyV sobotu 17. 3. se chystají na zámku v Mníšku pod Brdy speciální dětské prohlídky s královnou Elsou. Průvodkyně v pohádkovém kostýmu pověří děti detektivním pátráním. Protože se v každé zámecké komnatě ukryla jedna známá česká pohádka, mají děti důležitý úkol – pohádku vypátrat. Prohlídky jsou dlouhé 35-40 minut a začínají v 11:00, 12:45 a 14:00 hodin. Rezervaci lze uskutečnit na tel. 606 649 207 nebo 778 716 538.

Víla JůlinkaV neděli 18. března čeká děti na zámku putování za zámeckými skřítky. Jestli vám doma mizí příbory, chybí ponožky do páru, ubývá jídlo z ledničky nebo se ztrácí šperky a bižuterie, pak při zábavných prohlídkách zámku Mníšku zjistíte, jací malí tvorové, kteří se nastěhovali do reprezentačních místností zámku, mají tyto záškodnické akce na svědomí. Většina z nich jsou sice škodolibé, ale vcelku neškodné bytosti, ale jeden z nich musí být pod neustálým elfím dohledem - mníšecký skřet. Tento velký nepořádník, je drobný a umí se dobře maskovat. Najdou ho děti? Prohlídky začínají v 11:00, 12:45 a 14:00 hodin. Pro velký zájem doporučujeme rezervaci lístků předem.

Prohlídkou zámeckých komnat ale dobrodružství končit nemusí. Děti mohou pokračovat na prohlídku kouzelného sklepení nebo na hodinovou věž. Dospělí se mohou těšit na prohlídky prvorepublikových interiérů.
Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Prohlídky s královnou Elsou na zámku Mníšek pod Brdy

Prohlídky s královnou Elsou na zámku Mníšek pod Brdy

Věděli jste, že Elsa nezná pohádky?