Úvod > Aktuality > Netradičně na Petřín na pouť u příležitosti svátku sv. Vavřince

Netradičně na Petřín na pouť u příležitosti svátku sv. Vavřince

Vydáno 9. srpna 2018 Památky
Již tradičně se koná 11. srpna Svatovavřinecká petřínská pouť u příležitosti svátku sv. Vavřince. Pouť se bude konat v katedrálním chrámu sv. Vavřince na Petříně (naproti zrcadlovému bludišti) a v přilehlém okolí. Těšit se opět můžete na hudbu, divadlo, hry pro děti, výtvarné dílny a jiný příjemný způsob jak s rodinou strávit nedělní odpoledne. Vstupné je dobrovolné!
Program je připraven pro malé i velké! Pouť se bude konat právě v katedrálním chrámu sv. Vavřince na Petříně (naproti zrcadlovému bludišti) a jeho přilehlém okolí. Vrcholem akce bude eucharistická slavnost. Těšit se opět můžete na hudbu, divadlo, výtvarné dílny, Svatovavřinecké víno a jiný příjemný způsob jak nejen s rodinou strávit nedělní odpoledne.

Slavnostní bohoslužbu od 11:00 slouží biskup Pavel B. Stránský. Po bohoslužbě jste srdečně zváni na pohoštění, komentovanou prohlídku kostela a okolí a přátelské setkání.

Původně byl kostel pravděpodobně dřevěný, ale později byl přestavěn v románském slohu z opukových kvádříků, vytěžených přímo na Petříně. V této podobě přečkal více než pětiset let, kdy byl podle projektu Kiliána Dientzenhofera přestavěn do své dnešní barokní podoby. Za Františka II byl kostel zrušen a znovu vysvěcen až roku 1840. Od roku 1994 se stal majetkem Starokatolické církve, která zde koná pravidelné bohoslužby.
Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna - mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna (378 m.n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

Lanová dráha na Petřín

Lanová dráha na Petřín

Zlé jazyky tvrdí, že lanovka je jen vlak nakřivo a že je dílem šílených architektů. Ve skutečnosti je geniálním kompromisem mezi výtahem a vlakem; visí na laně a zároveň se udržuje v kolejích. Lanovka je od 5. března do 23. března 2018 včetně mimo provoz z důvodu pravidelné revize.

Zrcadlové bludiště Petřín - zábava pro malé i velké

Zrcadlové bludiště Petřín - zábava pro malé i velké

Bludiště na Petříně bylo původně zbudováno jako pavilon Klubu českých turistů na pražské Jubilejní zemské výstavě 1891.

Vrch Petřín v Praze - místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Vrch Petřín v Praze - místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Petřínský vrch nabízí zábavu, přírodu, výhled, vzdělávání i historii. Vybere si tu opravdu každý. Vydejte se i vy do oázy klidu nad hlavním městem Prahou.

Kostel sv. Vavřince pod Petřínem

Kostel sv. Vavřince pod Petřínem

Původně byl kostel pravděpodobně dřevěný, ale později byl přestavěn v románském slohu z opukových kvádříků, vytěžených přímo na Petříně. V této podobě přečkal více než 500 let, kdy byl podle projektu Kiliána Dientzenhofera přestavěn do své dnešní barokní podoby.