Úvod > Aktuality > Nejlepší výlety 2018 alias letošní top DestinaCZe

Nejlepší výlety 2018 alias letošní top DestinaCZe

Vydáno 13. června 2018
Přemýšlíte, kam pojedete na výlet a nemáte žádné nápady? Naštěstí můžete načerpat inspiraci ze soutěže DestinaCZe 2018. V kategorii „Trendy a novinky“ přináší 3 tipy na nejzajímavější turistické destinace, které vznikly, nebo byly znovuotevřeny v roce 2017 nebo do začátku soutěže v roce 2018.
Stezka korunami stromů Krkonoše
Prohlédněte si stromy od jejich kořenů po koruny. V Krkonoších najdete dřevěnou vyhlídkovou věž vysokou 45 metrů, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i nedalekých Janských Lázní. V podzemním naučném centru se poté ocitnete až pět metrů pod úrovní země. V unikátní jeskyni, jediné takové v České republice, uvidíte spletité kořeny stromů a dozvíte se víc o životě pod povrchem.
 
Návštěvníci stezky se mohou procházet po chodníku ve výšce 24 metrů nad zemí. Čekají je přitom edukativní zastavení i zábavné stanice určené hlavně pro děti. Pod nimi se otevře zdánlivě nebezpečná propast. Vše je ale samozřejmě zabezpečeno a pádu dolů se tak bát nemusíte. Svézt dolů se můžete na suchém tobogánu, který má přes padesát metrů.
 
Na Stezku v korunách stromů se vyjma Štědrého dne můžete přijít podívat celoročně. Stezka je také kompletně bezbariérová, což znamená, že se sem mohou vydat i rodiče s kočárkem nebo lidé na vozíku.
 
Pivovar Jarošov
„Léta tam stál, stát bude dál. Ten, kdo zná Jarošov, zná pivovar.“ Textem známé písně skupiny Argema zveme na výlet milovníky piva. V uherskohradišťské části Jarošov se totiž lahodný chmelový mok znovu vaří. Původní pivovar zanikl před více než 20 lety. Nyní otevřel své brány pivovar nový. Majitelé si pro obnovu pivovarské tradice vybrali dům u hlavní cesty, ve kterém kdysi populární firma TON vyráběla dřevěné skládací stoličky.
 
Prohlédnete si výrobu Jarošovského piva zblízka na exkurzi. Samozřejmostí je i ochutnávka.Jarošovském pivovaru se snoubí nejmodernější technologie s tradičními postupy výroby českého ležáku plzeňského typu.
 
Na svém kontě už má jarošovské pivo první mezinárodní úspěch. Ve světě zaujala vizuální podoba obalu s kohoutem a folklorními prvky Slovácka. V prestižní soutěži World Beer Awards získaly pivní etikety, respektive jejich tvůrci, ocenění.
 
Přijďte se podívat na regionální pivovar v Jarošově a zanotujte si třeba slavný refrén „Jen jsem to zkusil a jednou se napil. Od těch dob žízeň mám.“
 
Pustevny – horní stanice lanovky
Za velkolepým výhledem na Beskydy se vydejte do horní stanice lanovky vedoucí z Trojanovic na Pustevny. Novostavba tu nahradila původní budovu z roku 1937, která byla ve špatném stavu, a provozovatelé dráhy ji museli v minulém roce zbourat.
 
Budova místního architekta Kamila Mrvy ze dřeva, kamene a skla je moderní a decentní. Zaujme především panoramatický výhled na Beskydy, údolí Frenštátu pod Radhoštěm, vrchol Javorníku nebo hřeben Radhoště. V létě si mohou výletníci vychutnat také venkovní posezení na terase.
 
Ve stanici lanovky najdete samoobslužné bistro, prodejnu suvenýrů i veřejné toalety. Součástí nové budovy jsou také pokladny, půjčovna lyží a koloběžek.
 
Hlasování v soutěži DestinaCZe
Vydejte se za novými turistickými atrakcemi a nezapomeňte pro ně v kategorii „Trendy a novinky“ soutěže DestinaCZe 2018 hlasovat na ceskozemepribehu.cz/destinacze. Stejně tak můžete dát hlas místům v kategorii „ČS 100“, která připomíná architektonické skvosty spojené s československou státností a „Česko jede“, která vám představuje oblasti, kde trávit volný čas aktivně. Těšíme se na vaše hlasy.