Úvod > Aktuality > Závod dračích lodí s velkým koncertním večerem vypukne pod Pálavou

Závod dračích lodí s velkým koncertním večerem vypukne pod Pálavou

Vydáno 7. července 2014 Letní sporty
Pálavský festival dračích lodí, který se koná o víkendu 12. a 13. července, přivítá rekordních jeden a půl tisíce závodníků. Tím se festival stane opět bezkonkurenčně největším závodem domácí amatérské soutěže Grand Prix v České republice. Pálavský festival dračích lodí startuje na Mušovském jezeře v areálu Yacht Clubu Dyje pod vinařskou obcí Pavlov u Břeclavi.
Pálavský festival si získal své pevné místo v kalendáři domácích závodů dračích lodí a stal se kultovní akcí pro všechny milovníky tohoto nejkolektivnějšího sportu.

Sobotní závod na Nových Mlýnech odstartuje v 9:30 hodin dopoledne a bude patřit akční trati na 200 metrů. Ti nejlepší se pak mohou kvalifikovat do odpoledního závodu, který je bodován v rámci celorepublikové soutěže Grand Prix. Na neděli je od 11 hodin dopoledne připraven vytrvalostní závod na 1000 metrů.

Pálavský festival dračích lodí je závodem ze série největší domácí soutěže amatérských posádek Dragon Boat Grand Prix. Závody jsou otevřeny také úplným začátečníkům, kteří by si chtěli jízdu na dračí lodi vyzkoušet, a to v kategorii FUN. Podmínkou účasti je sestavit tým 16 až 20 závodníků, ve kterém budou minimálně čtyři ženy.
Naučná stezka Věstonická nádrž

Naučná stezka Věstonická nádrž

Naučná stezka vede kolem Střední nádrže vodního díla Nové Mlýny, která je významnou ptačí rezervací. Na šesti stanovištích získáte informace o ptácích a rybách Novomlýnských nádrží, o zaniklé obci Mušov nebo o obnově lužní krajiny.

Pasohlávky – rekreační centrum na Novomlýnských nádržích

Pasohlávky – rekreační centrum na Novomlýnských nádržích

Na území především rekreační obce a v jejím blízkém okolí najdeme penziony, rekreační střediska a kempy. Pasohlávky jsou vyhledávaným cílem především letní rekreace s možností koupání v přehradě i pobřežních jezerech. V jihovýchodní části obce a na břehu vodní nádrže je Jacht klub. Od západního a východního okraje obce se rozprostírají rozlehlé ovocné sady.

Nové Mlýny – kaskáda tří vodních nádrží pod Pálavou

Nové Mlýny – kaskáda tří vodních nádrží pod Pálavou

Nové Mlýny tvoří soustava tří přehradních nádrží. Horní Mušovská, střední Věstonická, dolní Novomlýnská. Nádrže byly postaveny v 70. letech 20. století, aby zamezily každoročním záplava a zvýšily intenzitu zemědělské výroby.

Plavby lodí Věstonická Venuše

Plavby lodí Věstonická Venuše

Přijeďte si na jižní Moravu užít romantickou plavbu po hladině přehrady Nové Mlýny v bezprostřední blízkosti CHKO Pálava.

Další aktuality

29.3.
2019
50 tipů, kam na výlet v okolí Brna

50 tipů, kam na výlet v okolí Brna

Jižní Morava | Letní sporty
12.10.
2018
Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Jižní Morava | Letní sporty