Úvod > Aktuality > Navštivte Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech

Navštivte Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech

Vydáno 3. května 2018 Lázně a wellness
Zábavný program pro děti i rodiče, živá hudba, výstava Prostřené stoly a Porcelánové školičky. Tak bude vypadat druhý květnový víkend v Karlových Varech. Na prostranství před Grandhotelem Pupp lze koupit porcelán za akční ceny a připraven je také zábavný program. Gurmáni se navíc mohou těšit na sobotní Food festival.
PorcelánS tradicí porcelánových slavností začal největší český výrobce porcelánu, společnost Thun 1794. Od té doby se porcelánové trhy konají před Grandhotelem Pupp dvakrát do roka, na jaře a na podzim.

Jarní porcelánové trhy se staly součástí programu zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech, letos se tedy konají 4. až 6. května. Návštěvníci slavností si mohou před Grandhotelem Pupp zakoupit tradiční český porcelán od předních českých výrobců za výhodné ceny. Ve vnitřních prostorách Grandhotelu Pupp se koná výstava prostřených stolů včetně nejžhavějších novinek z produkce společnosti Thun 1794 a.s. Součástí porcelánových slavností je doprovodný program v podobě živé hudby, akcí pro děti a stánků s občerstvením. V reprezentativních prostorách Grand Hotelu Pupp bude instalována Výstava prostřených stolů.

Na Porcelánové slavnosti se zdarma vydejte v pátek od 10 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin nebo v neděli od 10 do 15 hodin.
 

Food Festival Karlovy Vary

PuppMilovníky dobrého jídla jistě potěší návštěva Food Festivalu Karlovy Vary, který se uskuteční v sobotu 5. května od 11:30 do 16:00 hodin před hotelem Thermal. Nachystány pro vás budou luxusní delikatesy od předních českých šéfkuchařů a také dobroty, které připraví sami návštěvníci. Na festivalu si totiž můžete vyzkoušet své kuchařské umění ve škole kuchařů pod širým nebem.

Dále se můžete těšit na soutěž začínajících kuchařů, degustace prvotřídních pokrmů, barmanskou show nebo na soutěže o ceny. Pro děti bude připravena cukrářská dílna, kde si mohou zahrát na cukráře. Vstupné na festival je zdarma a degustace si můžete zakoupit za festivalové peníze, takzvané "karlíky". Food Festival Karlovy Vary a Jarní porcelánové slavnosti jsou tradičně součástí programu Zahájení lázeňské sezóny.
 

Zahájení lázeňské sezóny 2018

Karlovy VaryKarlovy Vary chystají v květnu opravdu nabitý program. Na víkend 4. až 6. května je zde naplánováno Zahájení lázeňské sezóny, což je v Karlových Varech tradiční kulturně-společenská událost. Na takto honosné akci nesmí chybět zakladatel města, král Karel IV., který pojede v čele historického průvodu městem v sobotu 5. května od 15.00 hodin (od Letního kina). Dále se můžete zúčastnit svěcení minerálních pramenů či sobotního galavečera v Grandhotelu Pupp.

Zahájení lázeňské sezóny je oslava jara a začátku nové sezóny, která má představit to nejlepší a nejzajímavější, co Karlovy Vary nabízí. Celým víkendem, podobně jako dalšími významnými akcemi, které se letos ve městě uskuteční, se budou prolínat prvky odkazující na výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu. Těšit se můžete na celou řadu koncertů a společenských akcí. Slavnost se uskuteční na kolonádách, pěších zónách a v parcích, ve Dvořákových sadech, na Mlýnské kolonádě, u Letního kina a ve Smetanových sadech nebo v Karlovarském městském divadle.
Lázeňský hotel Thermal v Karlových Varech

Lázeňský hotel Thermal v Karlových Varech

Moderní čtyřhvězdičkový hotel je umístěn v samém srdci Karlových Varů. Nabízí komfortní ubytování a výbornou lázeňskou a wellness péči kombinovanou s krásným výhledem na město. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. S rekonstrukcí se začne koncem roku 2018.

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Další aktuality

24.5.
2018
Lázeňská sezóna v Jáchymově začíná již tento víkend

Lázeňská sezóna v Jáchymově začíná již tento víkend

Západočeské lázně | Lázně a wellness
4.5.
2018
V Karlových Varech zahájí lázeňskou sezonu

V Karlových Varech zahájí lázeňskou sezonu

Západočeské lázně | Lázně a wellness
24.2.
2018
Naberte po zimě energii v západočeských lázních

Naberte po zimě energii v západočeských lázních

Západočeské lázně | Lázně a wellness
3.5.
2017
Cukrárna, retro výtah a oceněné programy: lázně zahajují sezonu 2017

Cukrárna, retro výtah a oceněné programy: lázně zahajují sezonu 2017

Západočeské lázně | Lázně a wellness