Úvod > Aktuality > Národní technické muzeum dnes jen za 50 Kč

Národní technické muzeum dnes jen za 50 Kč

Vydáno 15. února 2019 Zážitky
Národní technické muzeum dnes slaví 8. výročí od svého slavnostního znovuotevření! V otevírací době můžete navštívit všechny výstavy a stálé expozice v budově na Letné za snížené vstupné 50 Kč (snížené vstupné se nevztahuje na prohlídku Rudného a uhelného dolu).
Již od počátku se Národní technické muzeum (NTM) těšilo nebývalému zájmu návštěvníků a zájem  ani nyní neupadá. Také proto, že muzeum pořádá řadu doprovodných programů – přednášky, workshopy pro rodiny s dětmi, vzdělávací programy pro základní a střední školy i populárně naučné akce pro dospělé.

Muzeum velmi úzce spolupracuje s řadou organizací sdružující handicapované a pořádá pro ně speciální prohlídky, ať se jedná o nevidomé návštěvníky či neslyšící. NTM je držitelem certifikátu Českého červeného kříže „Přátelského místa“.
Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expoozice kontaktních čoček.

Legendární stavebnice Merkur v nové herně Národního technického muzea

Legendární stavebnice Merkur v nové herně Národního technického muzea

Národní technické muzeum otevírá novou Hernu Merkur, která je určena malým i velkým návštěvníkům pro odpočinek, zábavu a poučení. Modely Národnímu technickému muzeu půjčil sběratel a propagátor kovových stavebnic Jiří Mládek.

Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět

Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět

Výstava s názvem „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“ je stěžejní akcí Národního technického muzea k výročí vzniku republiky.