Úvod > Aktuality > Národní technické muzeum oslaví Den učitelů vstupem za 50 Kč

Národní technické muzeum oslaví Den učitelů vstupem za 50 Kč

Vydáno 26. března 2019 Kultura
Národní technické muzeum oslaví ve čtvrtek 28. března Den učitelů! V otevírací době můžete navštívit všechny výstavy a stálé expozice v budově na Letné za snížené vstupné 50 Kč (snížené vstupné se nevztahuje na prohlídku Rudného a uhelného dolu).
Národní technické muzeumPři příležitosti Dne učitelů, který se v České republice slaví 28. března připravilo Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného vstupné 50 Kč za osobu. Sleva na vstupném se netýká prohlídky dolů (příplatek 50 nebo 30 Kč). Oblíbené muzeum na pražské Letné je možné v tento den navštívit od 9 do 18 hodin.

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. K nejoblíbenějším patří sbírky automobilů, motocyklů, letectví a lodní i železniční dopravy - obdivovat zde můžete první československý automobil, vůz NW President z roku 1898, letoun Kašpar JK z roku 1911 (na kterém Jan Kašpar vykonal první dálkový let v dějinách českého letectví) a za pozornost stojí také automobil Tatra 80 z roku 1935, užívaný prezidentem Masarykem.

NTMSvůj prostor tu nacházejí také sbírky  architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera, Technika hrou nebo televizní studium. V roce 2015 otevřeno NTM první pobočku mimo Prahu - Centrum stavitelského dědictví v Plasích s rozsáhlou expozicí stavitelství a prostory pro pořádání řemeslných workshopů a setkávání odborné veřejnosti. Nyní muzeum plánuje přípravu Muzea železnice a elektrotechniky, které vznikne v areálu NTM na Masarykově nádraží. Zde bude umístěno 40 kolejových vozidel ze sbírek NTM, jejíž hlavní část je soustředěna v depozitáři v Chomutově.

Další příležitostí, kdy bude možné navštívit Národní technické muzeum za 50 Kč, bude 18. květen 2019 v rámci Mezinárodního dne muzeí a galerií.
Národní technické muzeum - Centrum stavitelského dědictví v Plasích

Národní technické muzeum - Centrum stavitelského dědictví v Plasích

V nově opraveném hospodářském zázemí cisterciáckého kláštera v Plasích vytvořilo Národní technické muzeum Centrum stavitelského dědictví - unikátní středisko dokumentace, prezentace a celoživotního vzdělávání v oblastech souvisejících se stavební historií a tradičním stavitelstvím.

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.