Úvod > Aktuality > Nahlédněte do výrobny tradičních vánočních ozdob v Opavě

Nahlédněte do výrobny tradičních vánočních ozdob v Opavě

Vydáno 4. prosince 2018 Zážitky
Mezi největší a nejstarší výrobce skleněných ozdob patří od roku 1951 výrobní družstvo Slezská tvorba Opava. To se podobně jako ve Dvoře Králové orientuje na ručně foukané a malované ozdoby jako koule, rakety, špice či srdíčka. Vydat se sem můžete na zajímavou exkurzi.

Na exkurzi do výroby vždy ve všední den

VánocePro ty z vás, které zajímá, jak se tradiční skleněné vánoční ozdoby vyrábějí, nabízí družstvo Slezská tvorba Opava exkurze přímo do výroby. Navštivte výrobnu a nechte se okouzlit krásou ozdob a manuální zručností žen, které je v družstvu vyrábějí. Budete mít jedinečnou příležitost sledovat celý proces výroby: od ručního foukání přes stříbření, máčení, malování až ke konečnému balení. Celá prohlídka s výkladem trvá přibližně 30 minut. Hlásit se mohou jednotlivci i skupiny (děti doporučujeme od předškolního věku). Díky malým prostorám na některých  pracovištích se dělí  skupiny nad  20  lidí  na  dvě a více skupin.

Exkurze probíhají od pondělí do pátku a začínají vždy v 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 13.00 hodin. Vstupné přijde na 40 korun pro dospělé a 20 Kč pro děti, je však nutné se na prohlídce domluvit předem. Rezervace se provádí přímo na stránkách družstva.

V sobotu naleznete otevřenou podnikovou prodejnu, a to až do soboty 22. 12. 2018 mezi 8. a 14. hodinou.


Předvánoční prodej i kreativní dílny

VánoceJiž od října zahájilo družstvo tradiční předvánoční prodej a nakupovat můžete v pracovní dny od 7 do 18 hodin. Pokud vás výrobky zaujaly, ale Opava je pro vás daleko, navštivte přehledný eshop. Dokonce vám zde vyhotoví vánoční kouli na přání – s jménem či věnováním. Ozdoby na přání nelze psát na počkání v rámci exkurze. Lze zaslat předem seznam požadovaných ozdob na přání, ty pak budou připraveny k vyzvednutí v den exkurze.

Pokud jste kreativní a baví vás ruční práce, zkuste si vyzkoušet práci v kreativní dílně! Zde si pod vedením zdejších zkušených malířek můžete sami zkusit namalovat vánoční ozdobu dle své vlastní fantazie. Využití dílny je zdarma, platíte pouze za spotřebovaný materiál: poplatek za 1 vánoční ozdobu činí 30 Kč. Na vlastnoručně namalovanou ozdobu lze zakoupit dárkovou krabičku v hodnotě 10 Kč. Termíny návštěvy kreativní dílny v pondělí - pátek, začínají vždy v 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 13.00 hod. Nutná je však rezervace předem, kterou lze zařídit on-line na stránkách výrobního družstva.
Exkurze do výrobny tradičních skleněných vánočních ozdob - Slezská tvorba Opava

Exkurze do výrobny tradičních skleněných vánočních ozdob - Slezská tvorba Opava

Mezi největší a nejstarší výrobce skleněných ozdob patří od roku 1951 výrobní družstvo Slezská tvorba Opava. To se podobně jako ve Dvoře Králové orientuje na ručně foukané a malované ozdoby jako koule, rakety, špice či srdíčka.

Další aktuality

23.5.
2019
Na Slezské Hartě se můžete svézt na lodi Santa Maria

Na Slezské Hartě se můžete svézt na lodi Santa Maria

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
17.5.
2019
Safari v Zoo Ostrava je opět v provozu

Safari v Zoo Ostrava je opět v provozu

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
6.5.
2019
Parní vlaky na Osoblažsku vyrážejí do nové sezony

Parní vlaky na Osoblažsku vyrážejí do nové sezony

Severní Morava a Slezsko | Zážitky