Úvod > Aktuality > Náchodský zámek nabízí speciální sváteční prohlídky

Náchodský zámek nabízí speciální sváteční prohlídky

Vydáno 6. května 2019 Památky
Zámek Náchod nabízí speciální prohlídku – na státní svátek 8. května se můžete přijít podívat do reprezentačních pokojů hrabat Piccolominiů. Prohlídky se konají od 9:00 do 16:00 hodin.
zámek náchodZámek Náchod zve ve středu na státní svátek 8. května všechny příznivce zámeckých interiérů na speciální prohlídky Reprezentačních pokojů Piccolominiů za snížené vstupné pro všechny návštěvníky. Okruh bude přístupný 8. 5. od 9:00 do 16:00 za jednotné vstupné 80 Kč.

Stálicí v nabídce náchodského zámku jsou pak prohlídky jak obou pater zámku s průvodcem, tak prohlídky zámeckých půd a bez průvodce prohlídky věže a sklepení, pro nejmenší návštěvníky potom prázdninové prohlídky s vévodou Bironem či tématicky zaměřené prohlídky pro školy. Nejbližší prohlídky pro školy se konají 15. 5. a nesou název "Vyprávění z náchodského zámku a podzámčí".

Hrad a pravděpodobně i město Náchod založil Hron z rodu Načeraticů v polovině 13. století. Na renesanční zámek bylo středověké sídlo přestavěno rodem Smiřických na přelomu 16. a 17. století. Zámek pak postupně vlastnili Trčkové z Lípy, italský šlechtic Ottavo Piccolomini de Arragona, Petr Biron, vévoda Turonský a Zaháňský, poté jeho dcera Kateřina Vilemína. Medvědárium, které bylo zřízeno na náchodském zámku v roce 1995 úpravou bývalého hradního příkopu, obývají nyní dva medvědi – Dáša a Ludvík.
Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Zámecký komplex má celkem 5 nádvoří a nabízí zajímavou atmosféru. K vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy.