Úvod > Aktuality > Na zámku v Mikulově proběhne vernisáž výstavy výtvarného sympozia

Na zámku v Mikulově proběhne vernisáž výstavy výtvarného sympozia

Vydáno 10. srpna 2018 Kultura
V sobotu 11. srpna proběhne od 18:30 hodin na mikulovském zámku slavnostní ukončení 25. ročníku MVS "dílna" a vernisáž výstavy. Vytvořená díla následně opět ozdobí již několik let budovanou sbírku současného umění města Mikulova. Aktivity sympozia probíhají zejména v prostorách mikulovského zámku ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově.
Mikulovslá DílnaSetkání, společná tvorba a následná výstava děl předních českých i zahraničních umělců se koná v Mikulově již od roku 1994. Letošní mikulovská “Dílna“ se konala v termínu od 14. 7. do 11. 8. 2018.

Na sobotní vernisáži představí svá vytvořená umělecká díla letošní účastníci, kterými jsou Libor Lípa (kurátor), Pavel Opočenský, Tono Stano, Jakub Špaňhel, Martin Gerboc (SK), Werner Mally (D), Duncan Higgins (GB) a technická asistentka Tea Dohnalová. Umělecký tým doplnila spisovatelka a hudebnice Eva Turnová a teoretička umění Noemi Smolik. Večer zahraje nejen k poslechu mikulovská skupina Mech a vystoupí hudební skupina Laura a její tygři.

Výstava MVS "dílna" 2018 bude přístupná veřejnosti od 12. 8. do 31. 10. 2018 v rámci návštěvních hodin mikulovského zámku.
Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.