Úvod > Aktuality > Na výlet na lodi na Orlík i Slapy můžete už v dubnu

Na výlet na lodi na Orlík i Slapy můžete už v dubnu

Vydáno 5. dubna 2010 Zážitky
První lodě společnosti Quarter už jezdí na Orlíku i na Slapech Pravidelné jízdní řády zatím platí pouze o víkendech a lodě jezdí jen mezi zámkem Orlík a hradem Zvíkov. Tato trasa je i během roku mezi turisty nejoblíbenější. V hlavní sezoně můžete vyrazit na výlet lodí i na přehradu Orlík nebo do Týna nad Vltavou.
S pravidelnou dopravou začnou během května a všechny své lodě pak nasadí o letních prázdninách.  Společnost také chystá novinku k 50. výročí dostavby Orlické přehrady. Lidem nabídne výlet zaměřený na přehradu a její historii s průvodcem. O přehradě bude lidem vyprávět člověk, který na ní 40 let pracoval. Vyjíždět se bude z Orlíku a cílová stanice bude na přehradě, kde si budou lidé moci prohlédnout elektrárnu a vodní dílo.

Více informací:
Plavba lodí po vltavských přehradách, turistika, historie

Využijte k výletům pravidelnou i nepravidelnou lodní dopravu na přehradách Kořensko, Orlík, Kamýk a Slapy. Celý úsek řeky Vltavy, který začíná v Týně nad Vltavou a končí na Slapské přehradě je dlouhý 113 km a vede krásnými přírodními scenériemi středního Povltaví. Naleznete zde také historické památky a mnohé technické zajímavosti.
Plavba lodí po vltavských přehradách Orlík a Slapy

Plavba lodí po vltavských přehradách Orlík a Slapy

Využijte k výletům pravidelnou i nepravidelnou lodní dopravu na přehradách Kořensko, Orlík a Slapy. Celý úsek řeky Vltavy, který začíná v Týně nad Vltavou a končí na Slapské přehradě je dlouhý 113 km a vede krásnými přírodními scenériemi středního Povltaví.