Úvod > Aktuality > Na státní svátek se mohou děti zdarma podívat do zámku v Benešově nad Ploučnicí

Na státní svátek se mohou děti zdarma podívat do zámku v Benešově nad Ploučnicí

Vydáno 25. října 2018 Památky
28. října, tedy v den státního svátku, budou mít děti a mladí do 18 let vstup do Státního zámku Benešov nad Ploučnicí zdarma. Využijte mimořádnou příležitost, jak nahlédnout do honosných zámeckých interiérů.
Benešov nad PloučnicíZámek v Benešově nad Ploučnicí bude ve státní svátek otevřen od desáté hodiny dopolední do čtvrté hodiny odpolední.

Návštěvníci tak mají v letoším roce poslední možnost se do benešovských zámků podívat. Posledního října se totiž zámek veřejnosti uzavře, návštěvníky pak přivítá až na jaře příštího roku. Navíc všechny děti a mládež do 18 let bude mít 28. října vstup do zámků zcela zdarma.

Definitivní tečku letošní velmi úspěšné sezoně pak udělá už tradiční akce "Na zámku straší", která se na nádvoří Horního zámku a v přilehlém okolí uskuteční v pátek 2. listopadu od 17 hodin.

Na nádvoří Horního zámku budou pro děti strašidelné soutěže, nebude chybět stezka odvahy a pro nejodvážnější prohlídka dvou zámeckých sklepů.
Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí - saská renesance

V Benešově nad Ploučnicí se dochoval velmi významný komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků - Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě třetí doklad jedinečné renesanční architektury, přilehlý farní kostel Narození Panny Marie.

Ploučnice - řeka bez rušivých zásahů civilizace

Ploučnice - řeka bez rušivých zásahů civilizace

Pokud jste v mládí četli dobrodružné knížky a toužili poznat romantické, civilizací nedotčené kraje, nemusíte jezdit daleko, vaše Amazonka vás čeká na Liberecku a jmenuje se Ploučnice.