Úvod > Aktuality > Víkend otevřených ateliérů představí 135 výtvarníků na 61 místech Plzeňského kraje

Víkend otevřených ateliérů představí 135 výtvarníků na 61 místech Plzeňského kraje

Vydáno 28. září 2018 Zážitky
Už třetím rokem se poslední zářijový víkend 29. a 30. 9. 2018 v Plzni a okolí otevřou dveře ateliérů, galerií, výtvarných škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo se vystavuje. Pro návštěvníky je to příležitost poznat osobně ty, kdo tvoří v jejich okolí, seznámit se s výtvarnými technikami a třeba zkusit i sami tvořit.
DepoMezi vystavujícími jsou členové Unie výtvarných umělců i začínající výtvarníci. Čekají vás malíři, sochaři, designéři, keramici, fotografové, módní návrháři, šperkaři, karikaturisté, grafici, prostě pestrá škála výtvarného umění. A program je skutečně nabitý. Řada návštěvníků se chystá na připravené workshopy, ať už jde o oblíbené sochání z porobetonu a tvorbu mozaiky v bývalém PRIORu na Americké, nebo například malování v Galerii města Plzně. V Pivovarském muzeu si zase vyzkoušíte točení na hrnčířském kruhu, enkauistiku či pletení košíků z pedigu. Zdarma otevřou své dveře významné galerie i Dům historie Přešticka. Na Víkendu otevřených ateliérů lze vidět i různé netradiční druhy umění.

Víkend ateliérů Plzeň Pro zájemce o umění, kterým se nechce do Plzně, jsou určeny mimoplzeňské zastávky - v Klatovech, Přešticích, Horní Bříze, Břasích, Staňkově, Nových Mitrovicích, Chválenicích, Starém Plzenci, Zruči-Senci, Křimicích a Újezdě. Na své si přijdou i ti, kteří už předem myslí na vánoční dárky, někteří umělci totiž nabídnou svá díla k prodeji. Dárek tak může být nejen za skvělou cenu, ale i s příběhem od autora.
 
Veškeré podrobnosti, program a mapa míst k navštívení jsou k vyzvednutí na infocentrech a v galeriích či ke stažení na webu pořadatele. Všechny vstupy jsou zdarma, ale počet míst je někde omezen velikostí prostoru, proto organizátoři doporučují místo rezervovat předem.
Muzeum Horní Bříza

Muzeum Horní Bříza

Město Horní Bříza se ve světě proslavilo svou keramickou výrobou. O její historii se více dozvíte v místním muzeu, které je jediným svého druhu v České republice a pravděpodobně i ve světě.

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně se nachází v centru Plzně na náměstí Republiky a je součástí komplexu radničních budov. Galerie nabízí bohaté spektrum současného umění, přitom hlavním kritériem výběru je vysoká kvalita.

Dům historie Přešticka - Městské muzeum v Přešticích

Dům historie Přešticka - Městské muzeum v Přešticích

V Městském muzeu v Přešticích nahlédnete do historie 19. a 20. století. Uvidíte zde zajímavý kupecký krám, stará řemesla a živnosti na Přešticku, funkční modely staročeského mlýna a mechanisy věžních hodin.

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Další aktuality

24.4.
2019
Kalendář leteckých přehlídek v roce 2019

Kalendář leteckých přehlídek v roce 2019

Plzeňsko a Český les | Zážitky
15.5.
2019
V plzeňské zoo máte šanci zažít skvělý májový výlet

V plzeňské zoo máte šanci zažít skvělý májový výlet

Plzeňsko a Český les | Zážitky
13.5.
2019
Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Plzeňsko a Český les | Zážitky