Úvod > Aktuality > Na Plzeň Design Weeku se v listopadu představí přední studia i začínající tvůrci

Na Plzeň Design Weeku se v listopadu představí přední studia i začínající tvůrci

Vydáno 14. listopadu 2017 Zážitky
Přehlídku současného designu Plzeň Design Week hostí od 13. do 19. listopadu DEPO2015 a další místa v centru Pzně. Celý týden budou moci návštěvníci nahlížet do světa designu a užitého umění a na závěrečné prodejní výstavě dostanou šanci si pořídit nějaký ten designový kousek i domů.
DesignTento týden se v západočeské metropoli nese ve znamení designu. Plzeň Design Week 2017 představuje veřejnosti kvalitní produkty pocházející z dílen českých autorů i Bavorska. Přijďte a nechte se inspirovat a nadchnout designovými kousky od tvůrců keramiky, šperků, nábytku či bytových doplňků na Plzeň Design Week 2017.

Už od pondělí 13. 11. narazíte na různých místech po městě na tvůrčí workshopy, přednášky, prezentace a diskuse designery, zaměřené na popularizaci designu. Veřejné a zdarma přístupné akce budou probíhat v odpoledních hodinách třeba v obchodním centru Plaza, Lokále pod Divadlem, ve Studijní a vědecké knihovně ve Smetanových sadech, či v showroomu společnosti TON. Hlavní část se odehraje od pátku 17. do neděle 19. 11. v prostorách DEPO2015 v Presslově ulici. Otevřeno bude v pátek od 15 do 19, v sobotu od 11 do 19 a v neděli od 11 do 17 hodin.

plzen_design_weekVedle předních českých studií a designérů dostanou na plzeňském Design Weeku příležitost i začínající tvůrci z plzeňského regionu i celé České republiky. Chybět nebudou například dřevěné brýle Bekwood, výrobky z Makerspace DEPO2015, studio Fakticky vyrábějící šperky z betonu, vlněná móda Felting design, autorská výroba porcelánu Luckavo.cz nebo Neasishop zaměřený na originální oblečení na míru. Oblíbené jsou také unisexové cestovní tašky a doplňky značky Annalab či porcelánové produkty designéra Petra Stehlíka.
Plzeň Design Week

Plzeň Design Week

Třetí ročník úspěšné plzeňské přehlídky současného designu dává vedle expozic předních českých studií dává prostor mladým začínajícím designerům a tvůrcům. Během celého týdne budou pro veřejnost zdarma v různých lokacích v centru Plzně tvůrčí workshopy, přednášky, prezentace a diskuse s designery.

DEPO2015 – plzeňská kreativní zóna v bývalé vozovně

DEPO2015 – plzeňská kreativní zóna v bývalé vozovně

Prostory bývalé vozovny dopravních podniků v Cukrovarské ulici slouží jako centrum, kde se propojuje kultura a podnikání. Industriální haly poskytují zázemí nejen pro výstavy a živý program, ale také začínajícím podnikatelům a novým talentům.

Další aktuality

20.10.
2017
Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Plzeňsko a Český les | Zážitky
13.9.
2018
Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Plzeňsko a Český les | Zážitky