Úvod > Aktuality > Na Plzeň Design Weeku se představují přední studia i začínající tvůrci

Na Plzeň Design Weeku se představují přední studia i začínající tvůrci

Vydáno 16. listopadu 2018 Zážitky
Přehlídku současného designu Plzeň Design Week hostí od 12. do 18. listopadu DEPO2015 a další místa v centru Pzně. Celý týden mohou návštěvníci nahlížet do světa designu a užitého umění a na závěrečné prodejní výstavě dostanou šanci si pořídit nějaký ten designový kousek i domů. Aleš Najbrt, Olo Křížová, Jaroslav Juřica a další osobnosti designu zavítají o víkendu do industriálního areálu plzeňské kreativní zóny DEPO2015. Hlavní prodejní přehlídku s téměř 60 vystavujícími doplní přednášky, workshopy a hudební vystoupení.
DesignTento týden se v západočeské metropoli nese ve znamení designu. Plzeň Design Week 2018 představuje veřejnosti kvalitní produkty pocházející z dílen českých autorů i Bavorska. Přijďte a nechte se inspirovat a nadchnout designovými kousky od tvůrců keramiky, šperků, nábytku či bytových doplňků na Plzeň Design Week 2018.

Během celého týdne. narazíte na různých místech po městě na tvůrčí workshopy, přednášky, prezentace a diskuse designery, zaměřené na popularizaci designu. Veřejné a zdarma přístupné akce budou probíhat na různých místech Plzně. Hlavní část se odehraje od pátku 16. do neděle 18. 11. v prostorách DEPO2015 v Presslově ulici. Otevřeno bude v pátek od 16 do 22, v sobotu od 10 do 22 a v neděli od 10 do 17 hodin.

plzen_design_weekVedle předních českých studií a designérů dostanou na plzeňském Design Weeku příležitost i začínající tvůrci z plzeňského regionu i celé České republiky.  Tým Plzeň Design láká na zajímavá jména - Aleš Najbrt promluví o tom, jaké to je navrhovat vizuální identity, které bude hodnotit celý národ. Hana Čejchanová z UMPRUM poradí, jak ušetřit čas díky efektivní komunikaci. Marketingová Plzeň zase designérům předvede, jak si založit e-shop. Letošní novinkou jsou mikroprohlídky, které se zaměřují na skutečné detaily – v netradičním prostředí s limitovaným počtem účastníků připomenou pozvaní odborníci ikonické designové prvky na domech, oblečení nebo třeba v autobusech. Na každou mikroprohlídku se přitom může hlásit maximálně 10 lidí.
Depotutoje

Depotutoje

Až budete v Plzni, rozhodně byste neměli minout návštěvu stálé expozice o historii areálu Cukrovarská, veřejné dopravě v Plzni, projektu Evropské hlavní město kultury 2015 a budoucnosti kreativní zóny DEPO2015.

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.