Úvod > Aktuality > Na Pilsen Busking Festu se představí pouliční umělci z různých koutů světa
Životní styl

Na Pilsen Busking Festu se představí pouliční umělci z různých koutů světa

  • Vydáno31. srpna 2020
Plzeňské náměstí Republiky a okolní ulice i parky obsadí od 2. do 5. září 2021 Pilsen Busking Fest! Návštěvníci se tak mohou během této 4 denní pestré přehlídky těšit na umělce doslova z celého světa. Nebudou chybět ani oblíbené kreativní zóny, různé prodejní stánky a spousty dobrého jídla a pití. Podívejte se sami na web či sociální sítě pořadatelů, které doslova přetékají zajímavým obsahem jak pro mladší, tak i starší ročníky.
Již ve čtvrtek 2. září 2021 vypukne v západočeské metropoli 8. ročník Pilsen Busking Festu. Organizátoři již zveřejnili konkrétní program a mapu festivalu, takže již nikomu nebrání najít si to své či se nechat překvapit a prostě od čtvrtka do neděle vyjít do ulic a nechat se překvapit. Když se podíváte na mapu, naleznete na ní celkem 8 ozvučených zón, které jsou součástí hlavního programu.

Dále je zde i 9 tzv. volných zón, které jsou určené pro kohokoliv, kdo by chtěl ukázat co v něm je. Nejvíce hudby a zábavy se bude odehrávat na náměstí Republiky, kde vyrostou hned 4 zóny najednou. Tři z nich dostali jméno podle kašen, které jsou poblíž nich, a to Chrtice, Velbloud a Anděl. Čtvrtá se jmenuje Sloup, což odkazuje na zdejší Mariánský sloup. Dále zde najdete informačí stánek, stánky s jídlem, pitím, ale i s různou bižuterií a ručně dělanými originálními designovými kousky.

Své místo na náměstí mají i tradiční kreativní zóny. Stálicí festivalu je již několik let projekt Živá Velryba, který se zaměřuje na práci s recyklovaným materiálem. Děti společně s rodiči tak budou mít možnost něco hezkého si vyrobit, pohrát si a hlavně se naučit něco o ekologii a jak se všeobecně chovat k té naší planetě udržitelněji. Naopak úplně novou zónou bude velký labyrint uprostřed kterého je uvězněná Manticora. Ten se otevře po celé 4 dny festivalu pro všechny malé i velké; "zdravé" i hendikepované a bude na každém, jaký zážitek ve finále okusí. Stabilní součástí programu je pak Malování na obličej a výklad karet.


Graffity i street art

Další krativní zóny už ale nebudou o zapojení samotných návštěvníků, ale dají prostor již zkušeným umělcům z graffity a street artové scény. Vyroste tak 12metrová graffity wall, na které se vyřádí dvojice, která si říká Obras a Akrobad a vedle budou další umělci malovat obrazy, které se pak darují místnímu Hospicu Sv. Lazara a budou tak sloužit ke zlepšení posledních dní jejich klientům.

Na celý festival je vstup sice zdarma, ale doporučujeme návštěvníkům přispět do klobouku či jakékoliv nádoby dobrovolně. Nejenom v tomto složitém období, kdy kulturní scéna dostala opravdu tvrdou ránu, je podle nás zcela zásadní touto formou podpořit a hlavně ocenit vystupující umělce.

Festival má zkrátka nabitý program a mapu. Stačí si jednoduše na webu buskingfest.cz vybrat z přehledu potvrzených umělců a v kombinaci s mapou a programem zveřejněným na odkaze clashfinder.com/s/pbf2021/ je ihned jasné kdy, kde a kdo vystupuje.

Další aktuality

Počasí navzdory: Běžky nebo pěšky v Plzeňském kraji

V létě nebo v zimě? Na lyžích nebo po svých? To je jen na vás. Podívejte se na trasy, které doporučuje Plzeňský kraj a udělejte si výlet třeba na Padrťské rybníky, k pramenům Vltavy nebo na Poledník.
Plzeňský kraj | Letní sporty

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Tápete, kam se vydat na konci dubna na výlet anebo se pustit do poznávání nových míst? Chcete si užít tradiční i neotřelé akce? Vyražte do Plzně! Od 25. dubna do 27. dubna 2024 se v západočeské metropoli koná česko-bavorský festival Treffpunkt. Těšte se na hudbu mnoha žánrů – od tradiční české i bavorské dechovky přes rock’n’roll či flétnový koncert. Vstup je již tradičně zdarma!
Plzeňský kraj | Zážitky

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Plzeňský kraj

Objevujte Plzeň, její okolí a všechny kouty Plzeňského kraje! Nádhernou přírodu, dosud neobjevené památky a aktivní odpočinek nabízejí Atommuzem v Brdech, Muzeum Františka Křižíka v Plánici, Centrum Caolinum v Nevřeni s unikátním kaolinovým dolem, zámky Nebílovy či Červené Poříčí anebo rozhlednu Krkavec, která nabízí netradiční výhled, bistro i ubytování. Objevujte na svých výletech dosud neobjevené krásy architektury a umění, navštivte obnovenou novogotickou jízdárnu ve Světcích u Tachova nebo nově přístupný zámek Týnec u Klatov.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky