Úvod > Aktuality > Na Lokti budou vítat zimu

Na Lokti budou vítat zimu

Vydáno 4. prosince 2018 Zážitky
Ve dnech 8. a 9. 12. 2018 proběhnou na hradě Loket tradiční Vánoční trhy. Tentokrát se můžete těšit vždy od 10:00 do 18:00 hodin na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří. Vyzkoušíte si výrobu slaměných ozdob nebo vonných františků. Pro mlsné jazýčky je připraveno zdobení perníčků a pravá krušnohorská kuchyně.
Město LoketPřijďte nasát atmosféru krušnohorských vánočních tradic našich předků do města Loket. Vyzkoušejte si výrobu slaměných ozdob, nebo vonných františků. Pro mlsné jazýčky bude dostupné zdobení perníčků a pravá krušnohorská kuchyně. Tu správnou atmosféru adventu, doplní flašinetář, koledy, krušnohorská folklórní muzika a tanec a divadelní kousky pro malé i velké.

O pořádek se po oba dny budou svědomitě starat habartovští četníci. A v poslední řadě nesmí chybět ani Pouliční divadlo Viktora Braunreitera, které vás bude provázet na každém kroku.

K oddechu a rozjímání je připravená čajovna a v ní příběhy pro Marzebillu. A ke konci každého dne si můžete vychutnat andělské rejdy z dílny Ohnivého divadla Ignis. Na trzích na hradě Loket se očekává pestrá směsice zboží v necelých dvou desítkách stánků.
Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.

Další aktuality