Úvod > Aktuality > Na Lipně stojí nejlepší skicrossová trať v ČR

Na Lipně stojí nejlepší skicrossová trať v ČR

Vydáno 6. února 2019 Zimní sporty
Lyžaři, kteří o víkendu či jarních prázdninách vyrazí do Skiareálu Lipno, si tam užijí nejlepší lyžování v letošní sezóně. Mohou se vydat na více než pět kilometrů sjezdových tratí a téměř čtyřicet kilometrů běžeckých tras. Na svazích nyní leží až 110 cmu sněhu.
Skiareál Lipno si na letošní sezonu připravil několik novinek, které návštěvníkům nabízí více zábavy na sněhu. Jednou z nich je i Snowboard/ skicrossová trať, kterou navrhoval tým okolo Michala Rittera, který se světový odborník na stavění snowparků a skicrossových tratí. Za volant sněžné rolby, která obě tratě upravovala se posadil další odborník světového formátu pan Michal Španěl. Michal připravoval tratě například na Olympijských hrách v Soči. Dle jeho slov jsou obě skicrossové tratě jedny z nejlepších u nás.

SnowparkLyžaři si ve Skiareálu Lipno mohou vybrat ze dvou obtížností. Modrá trať je přichystána pro začátečníky, kteří si chtějí užít pohodovou jízdu. Červená dráha je upravena pro pokročilé a nabízí více zatáček a skokánků. Obě dráhy jsou navíc zkřížené a lyžaři mohou projet unikátním tunelem, který je dlouhý 10 metrů. 

Sněhové podmínky na Lipně jsou naprosto dokonalé. Na sjezdovkách leží okolo 110 centimetrů sněhu a lyžuje se na více než 12 km sjezdovek.

Do areálu jezdí skibus Lipno a skibus pro okolní obce - Černá v Pošumaví, Frymburk, Přední Výtoň a Loučovice. Otevřené jsou také půjčovny Intersport rent a obchod Intersport samozřejmostí je oblíbená lyžařská škola, která v tuto chvíli disponuje až 80 licencovanými kvalitními instruktory.
Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!