Úvod > Aktuality > Na Lipně sezonu zahájí o víkendu dračí závody

Na Lipně sezonu zahájí o víkendu dračí závody

Vydáno 16. května 2019 Letní sporty
Zahájení letní turistické sezóny 2019 na Lipně spolu se závodem dračích lodí se uskuteční od soboty 18. 5. do neděle 19. 5. Těšit se můžete na závody dračích lodí, bohatý doprovodný program pro malé i velké, občerstvení, koncerty a spoustu dalšího. Do hlavního závodu dračích lodí je přihlášeno již více než 30 posádek.
Dračí lodě LipnoPřijeďte na Lipno zahájit začátek léta na Lipensku a nenechte si ujít závody dračích lodí stejně jako bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Závodit na dračí lodi může opravdu každý, kdo udrží v ruce pádlo a nevadí mu trocha vody.

Během Zahájení letní turistické sezóny a závodů dračích lodí nás čeká víkend plný sportu a zábavy. Kromě pádlování na dračí lodi, kde může každý tým sestavit svojí posádku a utkat se tak o titul lipenské přehrady, si budete moci vyzkoušet i řadu dalších vodních sportů.

Závodů se zúčastní několik desítek posádek, každá je složená z 20 pádlujících, bubeníka a kormidelníka. Sobotním hlavním závodem je jízda na 200 m pro amatérské i firemní posádky a poté velkolepá Live after party. V neděli je pak pro všechny zájemce určen dopolední závod na 1 km s obrátkou.

Na břehu bude v sobotu k dispozici celodenní program od 10:00 do 17:00 hodin. Během něho si užijete workshopy pro děti i dospělé, střelnice, slackline, malování na keramiku LaDílna a děti potěší nafukovací atrakce, dětská dračí loď či výtvarné dílny lišáka Foxe, několik pohádek nebo divadlo. Večer pak nebudou chybět koncerty.
Lipno Card - karta hosta (1)

Lipno Card - karta hosta

Lipno Card je karta hosta, která vám umožní plnohodnotně prožít váš pobyt na Lipensku, poznat hlavní atraktivity regionu, užít si zábavu, relaxovat a získat nové zážitky. Karta má celoroční platnost, tzn. že jejích výhod můžete využít i v létě!

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.