Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn láká na zimní prohlídky i adventní akce

Hrad Karlštejn láká na zimní prohlídky i adventní akce

Vydáno 5. prosince 2018 Zážitky
Hrad Karlštejn můžete navštívit i v zimním období, kdy je většina českých hradů a zámku uzavřena. Karlštejn je v tomto období otevřen o víkendech od 10:00 do 15:00 hodin. Zatímco v létě je Karlštejn v obležení turistů, v zimě si ho můžete užít se vším všudy. Během prosincových víkendů nabídne v obci zajímavý program v Karlštejnský královský advent. Mimo to se můžete příjemně vánočně naladit na historickém tržišti a večer si užít třeba koncert muzikálové zpěvačky a herečky Michaely Noskové.

KarlštejnMajestátní hrad Karlštejn nechal vystavit císař Karel IV. jako důstojné sídlo k uložení českých korunovačních klenotů, sbírek svatých relikvií a přijímání vzácných hostů. V zimě zde můžete navštívit první prohlídkový okruh, který je otevřen v listopadu a prosinci o víkendech od 10 do 15 hodin.

Kromě prohlídek vánočně vyzdobeného hradu je možné na nádvoří ochutnat také vánoční svařák či punč, vyrazit si vlastní minci u mistra pregéře, nebo zajít na některý z připravovaných vánočních koncertů.

KarlštejnHrad i obec Karlštejn nabízejí množství zajímavých vánočních akcí v rámci Karlštejnského adventu. Na náměstí pod hradem vyroste o adventních nedělích historické tržiště, na kterém budou k dostání hračky, dřevěné zbraně, výrobky řezbářů, šperkařů, ozdoby, korále, adventní věnce i spousta dalšího zboží. Nebudou chybět ani nejrůznější laskominy a karlštejnské víno či karlštejnské pivo Karlíček.

Správnou vánoční atmosféru ve vás určitě vyvolá Muzeum betlémů, kde k největším lákadlům patří mechanické betlémy a Karlštejnský královský betlém, největší loutkový betlém s postavami deseti nejvýznamnějších českých panovníků.
Muzeum betlémů Karlštejn

Muzeum betlémů Karlštejn

V muzeu si můžete prohlédnout kolekci starých českých betlémů vyřezávaných ze dřeva, ale je možné vidět i betlémy z raritních materiálů jako např. cukr nebo chleba.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.