Úvod > Aktuality > My tři králové jdeme k vám, rozlučte se s vánočním obdobím za účasti Kašpara, Melichara a Baltazara

My tři králové jdeme k vám, rozlučte se s vánočním obdobím za účasti Kašpara, Melichara a Baltazara

Vydáno 3. ledna 2018 Zážitky
Průvody Tří králů, turistické pochody, tříkrálové koledy a novoroční koncerty, takový bude tříkrálový program v novém roce. Rozlučte se s vánočním časem a vydejte se s portálem Kudy z nudy za Kašparem, Melicharem a Baltazarem do Prahy, Kouřimi či Olomouce. Většina akcí se koná v pátek 5. 1. a v sobotu 6. 1. 2018.
Tři králové navštívili Ježíše krátce po jeho narození v Betlémě a přinesli mu dary – zlato, kadidlo a myrhu. Až díky pozdější tradici je známe pod jmény Kašpar, Melichar a Baltazar. Svátek Tří králů připadá na 6. ledna, a i když se nám zdá, že jsou vánoční svátky dávno za námi, fakticky tímto dnem Vánoce vrcholí a končí.

Možnost rozloučit se s vánočním časem a připomenout si okamžik, kdy se Kristus zjevil lidem a dal se rozpoznat jako král všech, můžete hned na několika místech v zemi.

Průvod Tří králů v Praze

tříkrálový průvod prahaTři králové nesmí chybět v Praze - tradiční průvod se koná už po 24. Putování Tří králů k živému Betlému je cestou hvězdy, která přivedla Tři krále k narozenému dítěti, Božímu Synu.

Průvod Tří králů vyjde 5. ledna ve 14 hodin na velbloudech od kostela sv. Tomáše na Malé Straně a půjde přes Karlův most na Staroměstské náměstí.
 

Tříkrálová Okoř

Turistické oddíly mládeže Roztoky zvou v sobotu 6. ledna na 50. ročník pochodu Tříkrálová Okoř. Startuje se od 7.30 do 9.00 hodin u staré školy ve Vokovicích – Veleslavíně, ul. V Nových Vokovicích v Praze 6. Vybrat si můžete z několika tras na 13, 16, 28 a 44 km. Hrad bude zpřístupněn od 10,00 hodin. U kaple v Číčovicích prodej rozličného občerstvení, zejména grilovaných párečků a klobásek. V cíli v Roztokách vás uvítají králové či králky, obdržíte malou upomínku a občerstvení.


Tříkrálová degustace u Kapličky v Zaječí

Degustace vínoPřijďte ochutnat mladá vína z kolekce Víno Dalibor, Fresh Wine i Selection. K degustaci bude 35 vzorků. Začátek akce je18.00 hod., cimbálka hraje od 19.00 do 24.00 hod. Cena 490 Kč za osobu, v ceně sklenička a neomezená konzumace vín. Mimo to se můžete těšit také na ochutnávku a prodej uzenin z řeznictví Hakalík a sýrů z farmy Klimeš či domácí zabijačkové speciality. Akce proběhne 5. a 6. ledna 2018.
 

Tříkrálová koleda v Kouřimi

Ve skanzenu v Kouřimi zažijete 6. ledna 2018 událost, která je vyvrcholením tradičních Vánoc - Tříkrálovou koledu. Odehraje se Tříkrálová kolední hra, budou se zpívat koledy s Michaelem Pospíšilem, ve starobylé kovárně bude měch rozpalovat výheň pro kováře, bude probíhat řada dílen... Program bude přístupný od 10 do 16 hodin.
 

Tříkráloví otužilci v Pražských Benátkách

Tříkráloví otužilci v Pražských BenátkáchV sobotu 6. 1. 2018 již tradičně poplavou tříkráloví otužilci za převoznickým punčem do Pražských Benátek. Více než tři desítky odvážných plavců se ponoří do chladných vod Vltavy pod Karlovým mostem a urazí svou mrazivou pouť, aby požehnali Muzeu Karlova mostu.
 

Vánoční lidové písně z Hané v Olomouci

Hanácký mužský sbor Rovina a Cimbálová muzika Záletníci zve v neděli 7. ledna 2018 do kostela svatého Michala v OlomouciTradiční koncert renomovaného hanáckého lidového sboru Rovina z Olomouce a cimbálové muziky Záletníci z Velké Bystřice se uskuteční od 17 hodin v nádherném prostředí olomouckého barokního kostela sv. Michala. Folklorní program nabídne vánoční lidové písně z Hané, instrumentální i zpívané pastorely a tradiční hanácké koledy.
Tříkrálová koleda ve skanzenu v Kouřimi

Tříkrálová koleda ve skanzenu v Kouřimi

Přijďte zažít událost, která je vyvrcholením tradičních Vánoc - Tříkrálovou koledu. Po vesnici obchází kantor a žáčci s kolední hrou, ke zpěvu koled chutná vánočka s muzikou, hospodyně besedují při přástkách. Chalupou zavoní františek, fanfrnoch zabručí, že "Nastává nám novej rok"...