Úvod > Aktuality > Muzeum Grévin se dnes s návštěvníky loučí

Muzeum Grévin se dnes s návštěvníky loučí

Vydáno 6. března 2018 Kultura
Muzeum voskových figurín Grévin na Starém Městě v Praze úterým 6. března ukončuje svou činnost z důvodu vysokých provozních nákladů. Na trhu českého zábavního průmyslu působil Grévin Praha od roku 2014. Za tu dobu se dostal do povědomí domácích i zahrničních návštěvníků Prahy. Ještě v únoru ve spojení s olympiádou a s dvaceti lety výročí od slavného Nagana muzeum lákalo na speciální hokejovou výstavu. Podobné aktuální výstavy byly časté, populární byl například příběh podnikatele Tomáše Bati a mnohé další. Grévin jako značka však nyní v Praze končí, dál bude pokračovat v Paříži a Montréalu.
GrévinNa trhu českého zábavního průmyslu působil Grévin Praha od roku 2014. Za čtyři roky činnosti dosáhl výjimečného hodnocení návštěvníků a výborných známek na všech portálech (Tripadvisor, Slevomat, Facebook atp.). Navzdory meziročním nárůstům počtu návštěvníků i obratu nedosáhl tento ambiciózní projekt pro své vysoké provozní náklady vyrovnaného rozpočtu.
 
Ani kontinuálně se zlepšující výsledky loňského fiskálního roku, ani úsilí pražského týmu, který docílil mimo jiné i významného zvýšení povědomí o této značce, nedokázaly zabránit opětovné ztrátě. Z toho důvodu bylo rozhodnuto ukončit po čtyřech letech činnost Muzea Grévin Praha s platností k 6. březnu 2018.
Grévin - muzeum voskových figurín v Praze

Grévin - muzeum voskových figurín v Praze

Od poloviny května 2018 opět otevřelo muzeum voskových figurín Grévin. V původní podobě zůstane jen čtyři měsíce. Vznikne zde muzeum čokolády.