Úvod > Aktuality > Mikuláš s čerty a anděly se vydá na Stezku korunami stromů

Mikuláš s čerty a anděly se vydá na Stezku korunami stromů

Vydáno 5. prosince 2018 Příroda
Oblíbená šumavská atrakce přes zimu rozhodně nespí. Zapomeňte na předvánoční stres, uklízení a nákupy dárků. Nejryzejší vánoční hodnotou je čas strávený s blízkými, společné chvíle ovšem nemusíte trávit doma pečením cukroví, co takhle vyrazit na čerstvý vzduch?
A někam vysoko? Tuto sobotu můžete s dětmi vyrazit třeba na Lipno. Na Stezce korunami stromů bude již tradičně nadělovat svatý Mikuláš se svojí družinou, připraven je program především pro rodiny s dětmi. Každý, kdo dorazí na Stezku korunami stromů mezi 11 a 14 hodinou, potká nejen Mikuláše a anděla, ale také zaručeně pravé čerty.
 

Skiopening už 15. prosince

Stezka korunami stromů Lipno připravuje pravidelně pro své návštěvníky doprovodný program k nejrůznějším příležitostem. Mikulášská nadílka patří k již tradičním akcím na začátku lyžařské sezóny na Lipně. Ta letošní oficiálně začne v sobotu 15. prosince, na programu je celodenní zábava s lyšákem Foxem. Chybět nebude ukázka výuky lyžařské školy, slalom pro děti, lampionový průvod s maskoty nebo zpívání koled u stromečku.


Procházka po Stezce korunami stromů nabídne nejen pobyt na čerstvém vzduchu a zajímavé znalosti o lese prostřednictvím informačních zastávek, ale také romantické pohledy na zimní Lipno, hřebeny Šumavy a Novohradských hor. Vzdálenější panorama a při dobré viditelnosti i Alpy si lze nově prohlédnout díky dalekohledu umístěnému až na samém vrcholku Stezky - na 40 metrové věži. Zakončení výletu může proběhnout například v lipenském Hopsáriu, kde se děti vydovádí a také ohřejí.


Je libo snad bruslení?

Až se dostaví déletrvající pokles teplot, těšit se můžete také na 11 kilometrů dlouhou a 6 – 8 metrů širokou upravovanou bruslařskou dráhu na Lipně, která je v České republice unikátem.
Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Lipno bez bariér

Lipno bez bariér

Díky projektu Lipno si naplno mohou užít i handicapovaní lidé nabídky Lipna a okolí. Projekt umožňuje handicapovaným občanům a jejich rodinám opakovaný návrat na Lipno během celého roku.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Bruslařská dráha na Lipně každoročně láká desetitisíce nadšených fandů

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!