Úvod > Aktuality > Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží

Vydáno 14. března 2018 Zážitky
Mercedes Benz Prague Fashion Week je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. Přehlídky nadcházející jarní edice Mercedes - Benz Prague Fashion Weeku 2018 představí od 16. do 23. března zavedené domácí značky i začínající návrháře. Bohatý doprovodný program bude volně přístupný veřejnosti.
ModaPřehlídkový program nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který je kompletně zveřejněný na webových stránkách mbpfw.com, charakterizuje návrat domácích návrhářských hvězd Moniky Drápalové, Denisy Nové, Jakuba Polanky a autorského dua Chatty, stejně tak, jako opakovaná účast oděvních značek Blažek a Nehera úspěšných i na zahraničních trzích.

Celkem se na přehlídkovém mole v Clam - Gallasově paláci v rámci tří přehlídkových dní od soboty 17. do pondělí 19. března 2018 představí 16 českých a slovenských autorů a značek, dále studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM a v rámci mezinárodního výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program svou tvorbu předvede ukrajinský návrhář Boris Vozianov. Na stejném mole se odehraje také představení čtyř finalistů soutěže pro začínající návrháře Van Graaf Junior Talent 2018.
 
Francesco ScognamiglioBěhem módního svátku, kdy návrháři předvedou své kolekce na sezonu podzim/zima 2018, se představí několik nových počinů vzniklých na základě propojení designérů s komerční sférou. Například značka Laformela představí kolekci pro Footshop, přehlídku Jakuba Polanky podpoří bratislavský beauty & fashion Lounge Priveé, přehlídku Moniky Drápalové časopis ELLE, přehlídku Denisy Nové časopis Marie Claire, prezentace Jana Černého se odehraje ve spolupráci s Esquirem a představení nové kolekce značky Blažek stejně jako minulý rok zaštítí časopis ELLE Man.
 

Akce volně přístupné veřejnosti

Mercedes Benz Prague Fashion WeekI mimo přehlídkový program se chystá řada aktivit, velká část je přitom volně přístupná veřejnosti. Po skončení módních přehlídek se v úterý 20. března v Galerii Českých center v Rytířské ulici uskuteční třetí ročník konference o módním byznyse Business Forward Forum supported by ČEZ & Forbes (9 – 15 h) a ve stejný den odpoledne se v Clam - Gallasově paláci bude konat oblíbená výstava kolekcí prezentovaných na přehlídkách, tzv. Re - See Showroom supported by Nespresso & ELLE (15 – 18 h). Nabitý úterní program završí uvedení výše zmiňované speciální kolekce Laformela pro Footshop. Prodejní představení se bude konat v holešovickém Vnitroblocku.
 
Časopis Harper’s Bazaar připravuje výstavu velkoformátových fotografií matadorky módní fotografie Anny Kovačič, která svým objektivem interpretuje tvorbu účastníků MBPFW. Výstava bude instalovaná v přízemí Clam - Gallasově paláce a bude volně přístupná od soboty 17. 3. do úterý 20. 3. 2018.
 
Mercedes Benz fashion weekKultovní streetstylový fotograf, influencer a pravidelný host MBPFW Adam Katz Sinding (alias Le 21ème), uvede v sobotu 17.3. v prostorách The Room by Basmatee svou fotografickou monografii. Návrhářka Zuzana Kubíčková představí ve středu 21. 3. v prostorách karlínské Hauch Gallery svou zcela novou linii POP by Zuzana Kubíčková. I tato prezentace bude volně přístupná veřejnosti a odehraje se ve stylu „see now, buy now“ a představované novinky bude tudíž možné přímo na místě zakoupit. Zcela novým počinem je instalace Sweet Dreams/Video Pop-Up režiséra Jakuba Jahna, který dlouhodobě dokumentuje dění okolo Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a je autorem originálních filmových snímků. V Galerii Klementinum budou módní videa ke zhlédnutí hned na 50 obrazovkách. Instalace bude otevřena od soboty 17. 3. do pátku 23. 3. a bude volně přístupná veřejnosti.
 
Mercedes-Benz Fashion weekNa závěrečný den módního týdne (pátek 23.3.) se chystá atraktivní filmová premiéra. Agentura Milosh Ltd., která v minulém roce představila filmový snímek Dancer o geniálním tanečníkovi Sergeji Poluninovi, s podporou magazínu Dolce Vita slavnostně uvede do kin intimní portrét mimořádného módního tvůrce Zaca Posena nazvaný House of Z. Premiéra se odehraje v kině Lucerna a vstupenky budou k dispozici v předprodeji kina a na webu kinolucerna.cz.
 
V rámci probíhajícího marketu české autorské módy v Bibloo concept store ve 4. patře obchodního domu Kotva bude v nabídce reprezentativní výběr kvalitní lokální módy i návrhářů, kteří se prezentují na MBPFW.
 
PártyChybět nebudou ani oblíbené večírky – v den zahájení jedenáctá party z edice Addict, tentokrát v
unikátním industriálním prostoru Staré čistírny odpadních vod v Bubenči (pátek 16.3.), zatímco na dva poslední večery módního týdne otevře stylový magazín Blue Paper veřejnosti vlastní Paper Disco ve známém Groove Baru (čtvrtek 22. 3. a pátek 23. 3.).
 
Vstupenky na přehlídkovou část Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.
Clam-Gallasův palác v Praze

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.

Galerie Českých center

Galerie Českých center

Galerie představuje veřejnosti projekty, které putují po Českých centrech ve světě, a spoluorganizuje mezinárodní výstavy za reciproční možnost vystavování českých umělců v galeriích světových metropolí. Pořádá výstavy, odborné diskuse a další akce.

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Jedno z nejstarších kontinuálně promítajících kin na světě. Nabídka promítání filmové tvorby české, evropské i americké produkce, včetně možnosti 3D projekcí. Pořádání filmových festivalů, přehlídek, slavnostních filmových premiér a předpremiér. Kino Lucerna je místem, kde se stále něco děje.

Groove Bar - koktejlový bar v centru Prahy

Groove Bar - koktejlový bar v centru Prahy

Groove Bar sídlící v centru Prahy je pulsující cocktail bar se skvělou party atmosférou.

Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

Stará čistírna odpadních vod v Praze - Bubenči je významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství. Byla postavena v letech 1901 – 1906 a k čištění odpadních vod sloužila až do roku 1967. Projekt čistírny vypracoval inženýr britského původu sir William Heerlein Lindley.