Úvod > Aktuality > Pohádkové Vánoce prožijete o víkendu na zámku Jaroměřice nad Rokytnou

Pohádkové Vánoce prožijete o víkendu na zámku Jaroměřice nad Rokytnou

Vydáno 5. prosince 2018 Památky
O druhém adventním víkendu 8. a 9. prosince proběhnou v Jaroměřicích nad Rokytnou Vánoce na zámku. Tradiční akce je spojená s řemeslnými trhy, kulturním programem a po oba dva dny také s vánoční výstavou.
Po oba dva dny, v rámci programu Vánoce na zámku, bude možné navštívit výstavu tématicky orientovanou na vánoční zvyky, součástí jsou jako již každoročně řemeslné trhy a bohatý kulturní program. Na pódiu se vystřídají Komedianti na káře, Divadlo Hurdiska a ochotnický jaroměřický soubor. Otevřeno bude od 9 do 17 hodin
 
Zámek Jaroměřice nad Rokytnou se dnes návštěvníkům představuje v podobě, kterou získal během rozsáhlé barokní přestavby v 18. století. Na začátku jeho stavební historie ale stála původní středověká tvrz. Vybrat si tu můžete ze tří prohlídkových okruhů.
Zámek Jaroměřice nad Rokytnou - barokní skvost Vysočiny

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou - barokní skvost Vysočiny

Barokní zámek v Jaroměřicích se řadí k nejmohutnějším stavbám první poloviny 18. století u nás i v Evropě. Reprezentační prostory zámku si zčásti zachovaly svou původní podobu, zčásti jsou volně instalovány v duchu šlechtického životního stylu 18. a 19. století.

Francouzská zahrada a anglický park v Jaroměřicích nad Rokytnou

Francouzská zahrada a anglický park v Jaroměřicích nad Rokytnou

Barokní komplex Jaroměřic patří k nejmohutnějším zámeckým architekturám první poloviny 18. století u nás i v Evropě.

Chrám sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou

Chrám sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou

Nedílnou součástí zámeckého souboru je děkanský chrám sv. Markéty.

Přírodní park Rokytná a údolí Rokytné

Přírodní park Rokytná a údolí Rokytné

Údolí meandrujícího toku Rokytné vyniká zachovalým krajinným rázem. Ten tvoří zákruty řeky se starými břehovými porosty a četnými skalisky. V jejich okolí jsou hustě zalesněné a nepřístupné svahy.